Işın Çelebi “Yıldızlar Topluluğu” ile geliyor…

I%C5%9F%C4%B1n+%C3%87elebi+“Y%C4%B1ld%C4%B1zlar+Toplulu%C4%9Fu”+ile+geliyor…
ABONE OL

Galatasaray’da tam bir kaos ortamı hakim… yönetim “ertelendi” Divan Kurulu “yapılacak” diyor. Divan Kurulu Başkanı Aykutalp Derkan, seçim sürecini durdurmadıklarını açıkladı. Adayların resmi başvurularının bu akşam sona ereceğini hatırlattı.

Aday olursa kazanmasına kesin gözüyle bakılan Işın Çelebi ise listesini hazırladı. Gün içinde yaşanacak gelişmelere göre adaylık başvurusunu akşam üzeri yapacak.
 
Çelebi’nin listesinde Hakan Üstünberk, Yiğit Şardan ve Haldun Üstünel’in yanı Mümtaz Tahincioğlu, Faruk Bil gibi önemli isimlerin olduğu öğrenildi.
 
Asıl bomba ise daha önce Eşref Hamamcıoğlu’nun listesinde yer alacağı belirtilen Cemal Özgörkey’in de Çelebi’nin listesine dahil olacağı iddiası oldu.
 
Özgörkey’in Hamamcıoğlu ile arasının Fatih Terim hakkında yaptığı açıklamalar olduğu bu yüzden Çelebi’nin yönetiminde yer almaya karar verdiği öğrenildi. Özgörkey, “istediklerinizi yapmak için elimizden geleni yapacağız” diyerek Terim’e telefon açtı. Söz verdi. Kısa süre önce Hamamcoğlu ise Terim yaşlı, çağdışı diye eleştirdi.
 
UZAN’DAN, POLAT’A KADAR HERKES IŞIN ÇELEBİ’Yİ İSTİYOR
 
Galatasaray'da 29 Mayıs'ta seçin olacak mı, olmayacak mı henüz belli değil… ancak camianın “güçlü bir aday arkasında birleşme” çabalarında son aşamaya gelindi. Hem “liselilerin” hem de “atkılıların” onay verdiği aday belirlendi.
 
Eski bakanlardan Işın Çelebi’nin adının gündeme geldiği günden bu yana hem yurt içindeki, hem de yurt dışındaki Galatasaraylılardan ciddi bir ilgi oldu.
Adnan Polat döneminde İkinci Başkanlık görevini üstlenen Çelebi’nin adaylığını en fazla isteyenlerin ise yurt dışında yaşayan zengin Galatasaraylılar olduğu öğrenildi. Bu isimlerden Cem Uzan ile Bahattin Demirbilek’in Çelebi’ye, “emrinizdeyiz” dediği bildirildi.
 
Hem “liselilerin” hem de “atkılıların” etrafında birleşme gösterdiği Çelebi “çatı adaylığı” talebini, “toplumsal bir hareket olarak görüyorum" diye değerlendirdi.
 
Bu arada başta seçimin favorisi Eşref Hamamcıoğlu’nun ayrıca aday olacağı iddia edilen Adnan Polat’ın da Çelebi’ye 'aday ol' çağrısı yaptığı bildirildi. Çelebi’nin aday olması durumunda seçime rakipsiz olarak girme ihtimalinin bile bulunduğu gelen bilgiler arasında.
 
Çelebi için “liseliler” ve “atkılıların” ılımlı olanlarının bir yönetim kurulu listesi üzerinde çalıştığı ve oldukça güçlü bir liste ile seçime girmesine imkan sağlayacakları öğrenildi.
Işın Çelebi aday olursa ilk hedefi yapılmayan iki genel kurulu bir an önce gerçekleştirmek. Bankalar Birliği anlaşması dahil tüm mali konuları şeffaflık getirmek. Ayrıca Çelebi kısıtlı şartlarda gerçekleştirilecek seçimleri bir yıl içinde tekrarlayacak.
>