İrfan Can savaşında son durum

%C4%B0rfan+Can+sava%C5%9F%C4%B1nda+son+durum
ABONE OL

Başakşehir'in milli futbolcusu İrfan Can Kahveci için hem Fenerbahçe hem de Galatasaray devrede...Ancak bu transfer sadece bu iki takımı değil, Beşiktaş ve Trabzonspor'u da etkiliyor.

İrfan Can Kahveci için Fenerbahçe ve Galatasaray kapışıyor. Beşiktaş ve Trabzonspor da sonucu merakla bekliyor. İşte İrfan Can transferi hakkında son gelişmeler:

Mustafa Cengiz çıldırdı!… öyle rakamlara çıktı ki…

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, İrfan Can konusunda gurur yaptı… Emre Belözoğlu’nun kendisinden hemen sonra Göksel Gümüşdağ’ı aradığını öğrendiği için sürpriz bir hamle daha yaptı. Rakamı 6 milyon euro’ya yükseltti. Ayrıca Luyindama’yı önerdi. Üstüne üstlük bir sonraki satış payını da yüzde 40 olarak belirledi.

Başkan Cengiz’ini İrfan Can için 8 milyon euro’ya kadar çıkıp, Emre Kılınç’ı kullanacak kadar gözünün döndüğü hatta Emre Akbaba’yı ya da Belhanda’yı da yanında göndererek bu transferi çözmek istediği gelen bilgiler arasında.

“İrfan Can için Galatasaray ne veriyorsa…” Söz aldı

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ve Abdurrahim Albayrak’ın, Fatih Terim Stadı’nda Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ ile yaptığı 1.5 saatlik İrfan Can Kahveci görüşmesinden sonra sürpriz bir gelişme daha yaşanmıştı.

Fenerbahçe sportif direktörü Emre Belözoğlu bu görüşmeyle ilgili basına yansıyan, “Galatasaray 4.5 milyon euro’ya ve sonraki satıştan yüzde 50 pay karşılığı İrfan Can’ın işini bitirdi” iddiaları üzerine Göksel Gümüşdağ’ı aramıştı.

Gümüşdağ’a, “Eğer 4.5 milyon euro’yu kabul ediyorsanız, biz 5 milyon euro vermeye hazırız. Ayrıca çocuk Fenerbahçeli bunu herkes biliyor” sözlerini kullanmıştı.

Emre’nin İrfan Can konusunda Başkan Ali Koç’u ikna ettiği ve Galatasaray’ın çıkacağı rakamın üzerine 500 bin euro koyacak şekilde bir rakam için söz aldığı bildirildi.

İrfan Can’ı finanse edecek transfer belli oldu

Mesut Özil’in gelmesinden Jose Sosa boşa çıktı… eğer İrfan Can da gelirse bu kez de Ozan Tufan ya da Mert Hakan’dan birisine yol görünecek. Diğerine ise kulübe yolu açılacak. Gelen bilgilere göre daha önce Premier Lig, Rusya ve Fransa liglerinden Ozan Tufan için gelen tekliflere “hayır” diyen Fenerbahçe’nin, menajerlere haber gönderdiği ve Ozan için 10 milyon euro ve üzerinde gelecek her türlü teklife evet denileceği konusunda mesaj yolladı. Gelen ilk bilgilere göre Rusya’dan bir takımın Ozan’la ciddi şekilde ilgilendiği ve Emre Belözoğlu ile görüşmek için randevu talep ettiği gelen bilgiler arasında. Bu takımın tavrına göre Galatasaray 8 milyon euro’ya çıksa bile Fenerbahçe’nin 8.5 hatta 9 milyon euro’ya İrfan Can’a ödemeyi göze alacağı konuşulmaya başlandı.

İrfan Can, Trabzonspor’a da bir transfer yapacak

Fenerbahçe ile Galatasaray arasında başlayan İrfan Can savaşını yakından izleyen bir başka takımda Trabzonspor… Sergen Yalçın’ın; Emre Akbaba ve Ozan Tufan ile Dorukhan arasından izlediği savaşı Trabzonspor teknik direktörü Abdullah Avcı ise Jose Sosa ile Ömer Bayram üzerinden takip ediyor…

Mesut Özil’in gelmesiyle Jose Sosa’nın zaten saf dışı kaldığı ortamda İrfan Can’ın transferi ise Arjantinli oyuncunun Trabzonspor’a gelmesinin önünü açacak. İrfan Can’ın Galatasaray’a gitmesi durumunda ise Galatasaray yönetiminin Ömer Bayram’la sözleşme yenileme ihtimali ortadan kalkacak. Bu da Avcı’ya aradığı sol ayaklı orta saha oyuncusu konusunda avantaj getirecek.

İrfan Can transferini bekleyenlerden birisi de Sergen Yalçın

Fenerbahçe ile Galatasaray’ın İrfan Can yüzünden kapışması karşısında Sergen Yalçın aportta bekliyor… Beşiktaş teknik direktörüne göre İrfan Can’ın Galatasaray’a  gitmesi durumunda Dorukhan’ın Galatasaray’a gitme ihtimali ortadan kalkacak. Emre Ababa da boşa çıkacak. Fenerbahçe’ye gitmesi durumunda ise Ozan Tufan yedeğe düşecek. Mert Hakan ise boşa çıkacak. Böyle bir durum olması durumunda Sergen Yalçın, Dorukhan’ın takımda kalmaya karar vereceğini ya da Mert Hakan ya da Emre Akbaba konusunda kendilerine bir kapı açılacağına inanıyor.

>