İngiliz kadın jimnastikçilerden kan donduran açıklamalar: Aç bıraktılar taciz ettiler!

%C4%B0ngiliz+kad%C4%B1n+jimnastik%C3%A7ilerden+kan+donduran+a%C3%A7%C4%B1klamalar:+A%C3%A7+b%C4%B1rakt%C4%B1lar+taciz+ettiler%21;
ABONE OL

Eski milli jimnastikçiler Catherine Lyons ve Lisa Mason, antrenörleri tarafından dövüldüklerini, aç bırakıldıklarını ve tacize uğradıklarını açıkladı. İngiliz Jimnastik Derneği (British Gymnastics) konuyla ilgili yaşananların asla tasvip edilmediğini ve konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu.

İngiltere, eski milli kadın jimnastikçilerin işkence açıklamaları sonrası sarsıldı... Eski Avrupa ve Britanya Şampiyonu Catherine Lyons’un sözleri şok etkisi yarattı. Lyons, Britanyalı antrenörler tarafından sopayla dövüldüğünü, kilo aldığı için 1 hafta aç bırakıldığı ve bazen sakinleşene kadar kapısı kapalı bir dolapta bırakıldığını söyledi. Henüz 19 yaşında olan Catherine Lyons sporcu kariyerini sonlandırmıştı. Lisa Mason da 10 yaşından beri taciz gördüğünü açıkladı.

YORULANA KORTİZON

Mason, antrenörleri tarafından atletizm pistinde elleri kanayana kadar amuda kalkmış bir şekilde zorla yürütüldüğünü ifade etti. Mason ayrıca, “12 yaşımızdan beri ağrı kesicileri çok kullanıyoruz. Bazı takım arkadaşlarım bu ilacı almadan antrenman dahi yapamıyor” dedi. Mason sözlerine şöyle devam etti: “Ne zaman yorulmaya ve yıpranmaya başlasak kortizon iğnesi yapılıyordu. Dizimdeki 3 derece zorlanma ve bacağımdaki stres kırığıyla da mücadele etmek zorunda kaldım.”

 

>