İlkay kariyer hedefini açıkladı

%C4%B0lkay+kariyer+hedefini+a%C3%A7%C4%B1klad%C4%B1
ABONE OL

Manchester City'nin bu sezonki yükselişinde büyük pay sahibi olan İlkay Gündoğan, hedeflerini açıkladı. En iyi isimlerle çalıştığını söyleyen Türk asıllı Alman oyuncu, hedefinin teknik direktörlük olduğunu açıkladı.

Manchester City, ligde üst üste 11 maçını kazanıp zirvedeki yerini sağlamlaştırırken; İlkay Gündoğan performansıyla dikkat çekti. Türk asıllı Alman oyuncu, 18 maçta kaydettiği 11 golle takımın öne çıkan isimlerinden oldu.

Jurgen Klopp ve Thomas Tuchel ile Borussia Dortmund'da, Pep Guardiola ile Manchester City'de çalışan İlkay Gündoğan, futbolu bıraktıktan sonra takım çalıştırmak istediğini söyledi.

"Teknik direktörlük için ne yapılması gerektiği konusunda bazı bilgiler aldım" diyen İlkay Gündoğan, "Kendimi nasıl yönlendirmek istediğim konusuna odaklandım. Bir gerçek var ki Pep, Klopp ve Thomas Tuchel gibi kulüpler düzeyinde en iyi isimlerle çalıştım. Bir çok şey öğrendim ve bunu teknik direktörlük kariyerime taşıyabilirim" diye konuştu.

2016 yazında Pep Guardiola'yla birlikte Manchester City'ye transfer olan İlkay Gündoğan, bu sezon en golcü sezonunu yaşıyor. Hücuma dönük orta saha olarak daha fazla rol alan İlkay Gündoğan, son 10 lig maçında 10 kez ağları havalandırdı.

Guardiola yönetiminde oynamaktan mutluluk duyduğunu kaydeden 30 yaşındaki oyuncu, İspanyol teknik adamın tutkusunun hala güçlü olduğunu kaydetti. "İlk başta sakattım; ancak daha sonra takıma katıldım" diyen orta saha oyuncusu, "Pep Guardiola futbolunu yıllardır oynadığınızı düşünün. Futbolunu taktik olarak takıma etkileyici bir şekilde iletiyor ve Bayern'de (Münih) de durum böyleydi. Bu sezon da aynı yönde ilerliyor; çünkü her antrenmanda motivasyonu aynı düzeyde" ifadelerini kullandı.

>