İlkay Gündoğan yanıyor

%C4%B0lkay+G%C3%BCndo%C4%9Fan+yan%C4%B1yor
ABONE OL

Pep Guardiola'nın 'Sahte dokuz' oynatmaya başladığı İlkay Gündoğan, performansıyla İngiltere Premier Lig'ini salladı. İlkay Gündoğan, son olarak 3-0 kazandıkları Tottenham maçında 2 gol attı.

İngiltere Premier Lig'de İlkay Gündoğan fırtınası esiyor. Premier Lig'de bir maç eksiğine rağmen en yakın rakibi Leicester City'nin 7 puan önünde bulunan Manchester City(53)'nin başarısının arkasında İlkay Gündoğan yer alıyor.
 
Hocası Pep Guardiola'nın kendisini sahte 9 oynatmasıyla performansını katlayan İlkay Gündoğan son 12 maçta 11. golünü attı. İlkay Gündoğan, daha önceki 82 karşılaşmada ise sadece 10 gol kaydedebilmişti.
 
İlkay Gündoğan, maç başına ceza sahasında topla buluşmada 2.47, şut pasında 1.56 ve isabetli şutlarda 0.85 ortalama yakaladı. Deneyimli oyuncu her istatistikte rakiplerini geride bırakmayı başardı.
 
Bu arada Manchester City Teknik Direktörü Pep Guardiola, Tottenham maçının ardından İlkay Gündoğan için, ''Birçok kez sahte dokuz olarak oynayabileceğini söyledim ve insanlar bana güldüler. Penaltıyı ve ardından iki golü atmak net bir eylemdi. Performansından çok memnunum, Ocak ayı için Ayın Oyuncusu ödülünü kazandı ve hala bu şekilde oynamaya devam ediyor. Şubat ayında tekrar kazanabilir.'' açıklamasında bulundu.
 
Premier Lig’de çıktığı son 12 maçta 11 gol atan İlkay Gündoğan, daha önceki 82 karşılaşmada 10 gol kaydedebilmişti. Yanıyor.
>