Gelecek sezon Fenerbahçe’de olmayacak 3 isim

Gelecek+sezon+Fenerbah%C3%A7e%E2%80%99de+olmayacak+3+isim
ABONE OL

Fenerbahçe önceki akşam Başakşehir’e yenilirken bazı oyuncular adeta son şanslarını kullandı… uzun süredir sahalardan uzak kalan Gökhan Gönül’e sezon sonunda veda edilmesi bekleniyordu. Bu süreç bu maçtan sonra hızlandı. Ayrıca Harun Tekin de yeni sözleşmeyi bu maçtaki oyunuyla unuttu. Benzer bir durum tek yıllık anlaşma yapılan Papiss Cisse içinde geçerli.

Fenerbahçe’nin ayrıca sezon sonunda 7 milyon euro’luk kesin satın alma opsiyonu ile satın aldığı Samatta’nın bu opsiyonunu bozmak için Aston Villa ile temas kuracağı iddialar arasına eklendi.

Fenerbahçe, Fatih Terim’in bir numarasına teklif yaptı

Galatasaray’ın transfer ettiği, görüştüğü, izleme listesine aldığı her oyuncuyla ilgilenen Fenerbahçe’nin bomba gibi bir hamle yaptığı ortaya çıktı… sarı-lacivertlilerin Fatih Terim tarafından scout ekibinin başına getirilen Emre Utkucan’a transfer teklifi yaptığı bildirildi. Utkucan ve ekibine şu anda Galatasaray’da kazandıklarının 5 katı maaş, ayrıca görevlerini eksiksiz yapabilmek için sınırsız maç izlemek için yurt dışı seyahati teklif ettikleri belirtildi. Utkucan’ın bu teklifi reddettiği, ekibinde bulunan arkadaşlarına ise Fatih Terim’den izin alarak “Rakam olarak çok büyük fark var. Kimseyi engelleyemem…” diyerek ayrılma izni verdiği öğrenildi. Utkuan’ın altında çalışan Galatasaray’ın scout ekibinden bazı isimlerin Fenerbahçe’ye geçmek için hazırlık yaptıkları da yine gelen bilgiler arasında.

Ünlü teknik adam gelirse Emre Belözoğlu istifa eder

Başakşehir yenilgisinin ardından Başkan Ali Koç’un düzenlediği mini yönetim kurulu toplantısında, Keman Danabaş, Selahattin Baki ve Burhan Kızılçam’ın olduğu ortamda sezon sonunda şampiyonluk gelse dahi, Erol Bulut’la devam etmeme kararını ilk kez açıkladığı iddiası Fenerbahçe’de gündemin birinci maddesi oldu.

Arsen Wenger’den, Christoph Daum’a kadar pek çok yıldız teknik adam bir anda sarı-lacivertlilerle anılır oldu. Merak edilen ise Koç’un bahsettiği kalibrede bir  teknik adam gelirse, Emre Belözoğlu’nun statüsünün ne olacağı konusu tartışmaya açıldı.

Bahsedilen kalibredeki teknik adamın Emre Belözoğlu’nun altında çalışmayı kabul edip etmeyeceği… etse bile oyuncu seçiminde Emre’nin her türlü kararına saygı duyup duymayacağı… oyun taktiğini Erol Bulut gibi tartışmaya açıp açmayacağı gibi konuların hepsi merak konusu oldu. Gelen bilgiler ise Başkan Koç’un bahsettiği gibi bir teknik adamı getirmesi durumunda Emre’nin istifa edeceği iddiası oldu.

“Kırmızı Lemos”, öyle bir takımın elinden alındı ki…

Fenerbahçe’de gündem Başakşehir maçında gördüğü kırmızı kartla atılan Mauricio Lemos… Beşiktaş maçında rakibine eskort yaptığı için Luiz Gustavo’nun kızıp kart görmesine neden olan Uruguaylı stoper sezonun en büyük para cezasını hakketti.

Kulübün İç Disiplin Talimatı gereği Lemos’a, direkt kırmızı kart gördüğü için verilebilecek en yüksek cezanın verildiği, Erol Bulut ve Emre Belözoğlu’nun imzaladığı belgenin birer kopyasının oyuncu ve menajerine gönderildiği ortaya çıktı.

Bu arada Fenerbahçe’nin Lemos’u, Antalyaspor’un elinden kaptığı ortaya çıktı. Tamer Tuna’nın yardımcısı Şakir Özkayımoğlu’nun, Uruguaylı stoperle ilgili rapor hazırladığı ve Antalyaspor’a transfer edilmesi için rapor verdiği öğrenildi. Antalyaspor’un 500 bin euro’luk bonservis bedeli üzerinden pazarlık ederken Fenerbahçe’nin devreye girerek 1.5 milyon euro vererek işi bitirdiği belirtildi.

>