'Galatasaray’ın Türk sporunda liderliğine ihtiyaç duyulur'

%E2%80%99Galatasaray%E2%80%99%C4%B1n+T%C3%BCrk+sporunda+liderli%C4%9Fine+ihtiya%C3%A7+duyulur%E2%80%99
ABONE OL

Galatasaray Kulübü Başkan Adayı Burak Elmas göreve en hazır ekibin kendilerinin olduğunu söyledi. 47 yaşındaki Elmas 11 gün sonra yapılacak seçim öncesi projelerini Hürriyet’e anlattı

Burak Elmas'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:
 
"G.Saray’da bir takım ufak grupların güç savaşı var. Biz kendini bu gruplara ait hissetmeyen o sessiz çoğunluğu, G.Saray doğruları etrafında birleştirmek için yola çıktık. G.Saray tek başına başarıya götürülemez. Camiayı da taşımalısınız. Camiayı tanımak, iç dengeleri bilmek ve mütevazı olmak gerek. Gündüz Kılıç’ın önemli bir lafı var 'G.Saray şımarıkları sevmez' diye."
 
"Beş aday ile seçime gireceğiz. En büyük korkum; biz ne kadar zor bir işe girdiğimizi bilerek, Galatasaray’ın en zor dönemi olduğunu bilerek aday olduk. Umarım diğer adaylar da tüm sorunların detaylarını incelemiş, araştırmış ve sorunların büyüklüğü, çözümlerin zorluğu ve yapılması gerekenlerin ne kadar büyük cesaret gerektirdiğini bilerek aday olmuşlardır. Aksi takdirde G.Saray çok büyük zarar görür. ‘Ateşten gömlek’ demiştiniz. Bunu bilerek yola çıktık. Hiçbir zorlu mücadele kolay olmaz. Cesur olmadan bir mücadele kazanılmaz."
 
"G.Saray’ın gelir problemi yok! Gelirinden fazla harcama ve dönemsel popülarite için bazen işi bilmeyen yöneticilerin yapmış olduğu hatalar sonucu G.Saray borçlanıyor. Bu borçları yapan kişilerin de burada sorumluluğu yok maalesef. G.Saray’ın ne kadar güçlü bir marka olduğunu biliyoruz. G.Saray markası doğru yönetilirse bu işin üstesinden geleceğine, tekrardan ait olduğu yere, yani tüm branşlarda Avrupa’nın zirvesinde olacağına inanıyoruz. Tüm planlarımızı bunun üzerine yaptık."
 
"Fatih Terim’in seçim malzemesi yapılmasından çok rahatsızım. Fakat her yerde Fatih Terim konusu soruluyor. Sorulunca cevap veriliyor. Aslında bunu yapan sadece adaylar değil. Fatih Hoca çok önemli değer olduğu için önde yer alıyor. G.Saray’ın bu kadar büyük problemleri, seçim kriterlerinde önde olması gerekirken maalesef popülarite sebebi ile Fatih Hoca’yı ön plana çıkaran bir durum var. Ben bundan sonraki süreçte bu sorulara cevap vermeyeceğim. Arzum çok net. Bu konu daha fazla tartışılmamalı. Hem Fatih Terim’e hem de Galatasaray’a saygısızlık olduğunu düşünüyorum."
 
"Stat isim hakkı sponsorluğu için 4 firma ile ön görüşme yaptık, onay aldık. Ancak isim vermek etik olmaz. Afrika'da kulüp satın alma düşüncemiz var. Önemli Avrupa kulüplerinin ön anlaşma yaptığı takımlarla görüşmeler yaptık. Avrupa'da birkaç kulüple iş birliği anlaşması için görüştük."
 
"Galatasaray’ın Türk sporunda liderliğine ihtiyaç duyulur. Kültürü, bilgi birikimi, yetkinliği ile Türk futboluna yeniden liderlik etmeli. Çünkü ülke futbolunun buna ihtiyacı var. İyi yönetilmeyen Türk futbolunun ileri gitmesi için hamleler yapacağız. Masada kuvvetli olacağız. Çözüm üretmek için aktif olacağız."
 
"Benim tek hedefim; G.Saray için doğruları yapmak. Faruk Süren efsane bir başkan. Kendi deneyimlerim, ideallerim doğrultusunda buna inanan arkadaşlarımla yola çıktım. Sadece Faruk Başkan değil, diğer tüm eski başkanların tecrübe ve görüşlerinden faydalanmaya çalışıyorum. Diğer başkan adayları ‘Meşgulüz’ diyebilir ama Faruk Başkan’a en kötü torunlarına arattırırım. Ondan çok fazla görüş alıyorum. Ama aday benim. Değişken bir çağda, dünyanın, sorun dinamiklerinin değiştiği bir ortamda aday oluyorum."

Kaynak: Ntvspor

>