Galatasaray'ın İrfan Can - Diagne takası için Terim de devrede

Galatasaray%E2%80%99%C4%B1n+%C4%B0rfan+Can+-+Diagne+takas%C4%B1+i%C3%A7in+Terim+de+devrede
ABONE OL

Galatasaray, Fatih Terim'in mutlaka istediği ve karşılığında kimi isterlerse takasta kullabileceğini söylediği İran Can Kahveci - Diagne takası için son dakika gelişmeleri yaşanıyor.

Galatasaray ile Başakşehir arasında kıran kırana İran Can Kahveci - Diagne takası görüşmeleri devam ediyor… son olarak Göksel Gümüşdağ, İrfan Can-Diagne takasında üste 5 milyon euro istemişti. Ancak görüşmede bir de Abdürrahim Albayrak’a Belhanda’nın sözleşmesini yenileyip yenilememek istediklerini sormuştu.

Albayrak dün idman sonrası yapılan toplantıda bu görüşmeyle ilgili bilgiler Terim’le paylaştı. Terim’in cevabı ise “Belhanda’nın tüm sezonluk maaşını ödüyorlarsa, Diagne ile beraber Belhanda’yı alsınlar bize İrfan Can’ı versinler” oldu.

Diagne 2 milyon euro, Belhanda ise 3.3 milyon euro alacak. Aslında Başakşehir İrfan Can’ın yerine 2 oyuncu birden alacak. Ancak Diagne’ye en az 1 milyon euro, Belhanda’ya ise 3.3 milyon euro garanti para ödemek zorunda kalacak.

Albayrak’ın Gümüşdağ’a bu teklifle gideceği gelecek cevaba göre iki taraf arasındaki görüşmelerde yeni bir aşamaya geçileceği gelen bilgiler arasında.

Terim’den Falcao resti… “İyileşse de oynatmam…”

Bu arada Fatih Terim’in, Mustafa Cengiz ve Abdürrahim Albayrak’la yaptığı son görüşmede Falcao ile ilgili rest çektiği ortaya çıktı… Terim’in Kolombiyalı için, “Forvet transferi yapmamız elzemdir. Benim için Falcao defteri kapanmıştır. Ona güvenerek yola çıkamam. Geçen sezon bizi yarı yolda bıraktı. Şampiyon olamadık. Bu sezon bir tekrarını kabul edemem. İyileşse de, hazır olsa da kendisini kullanmayacağım. Bunu böyle bilin” dedi.   
Bir süredir ABD’ye gideceği, futbolu bırakacağı konuşulan Falcao’dan sürpriz bir talep geldi… sakatlığı ile ilgili olarak İspanya’da bulunan doktoru Villalon’a görünmek istediğini yönetime iletti. Cevap bekliyor.

>