Galatasaray'ın hedefi Uefa'dan kurtulmak

Galatasaray%E2%80%99%C4%B1n+hedefi+Uefa%E2%80%99dan+kurtulmak
ABONE OL

Galatasaray, UEFA'nın isteklerine uymak için transferde işi sıkı tutuyor. Böylelikle UEFA'nın önlerine bir kez daha yapılandırma anlaşmasını koymasının önüne geçilmek isteniyor.

Transferde sessiz sedasız duran Galatasaray’ın hedefi UEFA ile imzalanan yapılandırma anlaşmasına uymak. Anlaşmanın imzalandığı günden bu yana geçen 5 transfer döneminin tamamınında UEFA’nın istekleri yerine getirildi. Transfer dönemi artıda tamamlandı. Hede 6’ncı transfer dönemininde artıda tamamlanması. UEFA’nın kendilerine bir kez daha önlerine yapılandırma anlaşması koymasından kurtulmak. 
 
Feragatnameler Galatasaray'a büyük katkı sağladı
 
Pandemi Süper Lig takımlarından en fazla Galatasaray’ı vurdu... ancak Feghouli, Babel, Belhanda ve Emre Akbaba dışında tüm takımın yüzde 15’lik indirim feragatnamesine imza atması zararı minimum seviyelere indirdi. 
 
Feragatnameler imzalanmadan önce yaklaşık 350 milyon TL toplam dönem zararı bu sayede 200 milyon TL’ye düşürüldü. Galatasaray’ın toplam sezon hedefi ise sadece 100 milyon TL sekteye uğradı. Bu yüzden 1 milyar TL geli hedefinde sapma yaşandı.
>