Galatasaray'ın Avrupa yolu

Galatasaray%E2%80%99%C4%B1n+Avrupa+yolu
ABONE OL

Galatasaray, ülkemizi UEFA Avrupa Ligi'nde temsil edecek. Sarı kırmızılıları bekleyen süreç oldukça yoğun olacak.

Trabzonspor’a verilen cezanın ardından Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi’ne 2’nci ön eleme turunan başlayacak. Gruplara kalabilmek için 3 ön eleme turu oynayacak. Şampiyonlar potundan gelen 20 takımın dışında kalan 74 takımla beraber 2’nci ön eleme turunda kuraya girecek olan sarı-kırmızılılar, BATE’den (24.00) sonra 23.500 puanla en yüksek puana sahip olan takım olduğu için kuraya seri başı olarak girecek. 
 
Rakibi 31 Ağustos’ta belli olacak Galatasaray tek maç üzerinden oynanacak bu turdaki karşılaşmayı 17 Eylül’de yapacak. 
 
Galatasaray’ın 3’üncü ön elemedeki rakibi ise 1 Eylül’de belli olacak. Yine tek maç üzerinden oynanacak ve 24 Eylül’de yapılacak. Galatasaray 3’üncü ön elemeye de 20 takımlı şampiyonalar potunun dışında kalan 52 takımla katılacak. Bu takımlar arasında Alanyaspor’da yer alacak. Bu turda da şu an için Galatasaray’dan fazla puanı olan iki  takım Sporting (50.000) ve Sparta Prag (30.500). Galatasaray bu sayede 3’üncü ön elemede de seri başı olacak. 
 
Galatasaray’ı daha sonra kura çekimi 18 Eylül’de olacak 1 Ekim’de maçı oynanacak play-off turu bekliyor. Sarı-kırmızılılar bu turda da şampiyona potundan gelen 10 takımın dışında kalan 26 takımla eşleşecek. Galatasaray’ın play-off turunda eşleşeceği takımların hiçbirisi şu anda belli değil. Ancak sarı-kırmızıların bu turda da seri başı olma ihtimali çok yüksek görünüyor. 
 
Tek maç üzerinden oynanacak maçlar seri başı olan takımın sahasında değil, kura çekiminde torbadan ilk çıkacak takımın sahasında yapılacak. 
>