Galatasaray’dan yabancı sınırına formül! Becir Omeragic hamlesi

Galatasaray, TFF’nin açıkladığı yabancı kuralı sonrası Becir Omeragic’e yöneldi.

Galatasaray%E2%80%99dan+yabanc%C4%B1+s%C4%B1n%C4%B1r%C4%B1na+form%C3%BCl%21;+Becir+Omeragic+hamlesi
ABONE OL

Türkiye Futbol Federasyonu, 2022-23 sezonu için yabancı sayısı kuralını açıkladı. Buna göre, Süper Lig'de takımların ilk 11'de 8, maç kadrosunda ise 14 yabancı oyuncu bulundurabileceğini açıklandı.

Açıklamada, “Kulüplerin 21 yaş ve altında olmaları koşulu ile, U14 milli takımı dâhil olmak üzere ülkesinin milli takımlarında en az 10 müsabakada oynamış 3 yabancı uyruklu futbolcu ile de sözleşme imzalayabilmelerine ve bu futbolcuları A Takım Listesine yazabilmelerine, kulüplerin sahada müsabakaya devam eden kadroda aynı anda en fazla 8 yabancı uyruklu futbolcu bulundurmaları koşuluyla, müsabaka isim listesine en fazla 14 yabancı uyruklu futbolcu yazabilmelerine karar verilmiştir” denildi.

Yeni yabancı kuralı sonrasında kulüplerin gözü 21 yaş altı olan ve ülkelerinin milli takımlardan 10’dan fazla kez oynamış yabancı oyuncularda... Galatasaray’da scout ekibinin de bu yönde hazırladığı bir liste var. Bu listede adı en fazla dikkat çeken ve gün yüzüne çıkan isim de Becir Omeragic.

Marcao'nun ya da Nelsson'un ayrılması durumunda transferinin gerçekleşeceği iddia edilen Bosna asıllı İsviçreli stoper için sarı-kırmızılıların girişimlerini hızlandırabileceği gelen bilgiler arasında.