Galatasaray'a Coutinho piyangosu

Barcelona'nın yıldızları elden çıkarma kararı nedeniyle Miralem Pjanic piyangosundan yararlanan Beşiktaş'tan sonra bir piyango da Galatasaray'a vuracak gibi duruyor.

Galatasaray%E2%80%99a+Coutinho+piyangosu
ABONE OL
Ekonomik kriz içinde olan ve yıldızlarını elden çıkarmaya çalışan Barcelona'da Philippe Coutinho'nun da Galatasaray'a gideceği konuşulmaya başlandı.
 
Bazı sosyal medya hesapları Galatasaray’ın Barcelona’nın 135 milyon euro bonservis bedeli ödeyerek transfer ettiği Philippe Coutinho’yu transfer etmek istediğini iddia etti. Marca’nın yaptığı bir haberi ise dünya tarihinin en pahalı bonservis ödenen oyuncularından birisinin transferinin hiç de imkansız olmadığını ortaya koydu. Oynamak için Pjanic’in yaptığı gibi feda derse, Brezilya parçalıyı giyebilir.
Marca gazetesinin haberine göre; Roland Koeman'ın Coutinho ile büyük bir ikilemi var. Brezilyalı sakatlığından kurtuldu. Takımı için önemli bir takviye olabilir. Ancak kesinlikle Hollandalı koçun ona güvenebilmesi kolay olmayacak.
 
Çünkü Coutinho, 10 maç daha oynarsa tarihi bir ekonomik kriz yaşayan Barça, Liverpool'a 20 milyon euro daha ödemek zorunda kalacak. İspanyol ekibi, Coutinho'nun transferi için İngilizlere şimdiden 135 milyon Euro civarında ödeme yaptı. Ancak bu sözleşmede başka bir bonus, Barcelona formasıyla 100 maça ulaştığında 20 milyon euro daha ödenmesi şartı vardı. Bayern ile olan kiralamadan sonra, Coutinho'nun bu rakama ulaşması için 10 maçı kaldı. Çünkü geçen yıllarda Coutinho Katalanlarla 90 maça ulaştı.
 
Coutinho zamanında 13,5 milyon euro net, yani 26 brüt maaşa imza attı . Bu da son zamanlarda Barcelona'yı yıpratan maaşlardan biri olarak öne çıktı.
>