Galatasaray'da Jürgen Klinsmann gerçeği

Galatasaray%E2%80%99da+J%C3%BCrgen+Klinsmann+ger%C3%A7e%C4%9Fi
ABONE OL

Galatasaray'da teknik direktörlük için adı geçen Jürgen Klinsmann'ın jet hızıyla yalanlanmasının nedeni belli oldu.

Mustafa Cengiz’in yanında yer almaya devam eden Yusuf Günay, Jürgen Klinsmann yaptığı görüşmeyi yalanladı…. Alman Milli Takımı’nın eski teknik direktörüyle ilgili herhangi bir görüşmesi olmadığını iddia etti. Bu haberi gazetecilere uçuran Günay’a görüşmeyi ayarlayan gurbetçi menajer ise, “Ya anlaşamadılar. Ya Klinsmann teklifi beğenmedi. Ya da teklif ortaya çıkınca sıkıntı yaşadılar. Canları sağolsun” diye savunma yaptı.
 
Bu arada uzun süredir sessiz duran Klinsmann ise bu yalanlamanın hemen ertesi gün bir açıklama yaptı. Adı Galatasaray sayesinde Avrupa futbolunda yeniden akıllara gelen Alman teknik adam Mourinho’nun yerine kendini Tottenham’a önerdi.
 
Klinsmann, “Spurs taraftarları eğlenmeyi sever. Bir maçı 1-0 kazanmaktsansa 4-3 kaybetmeyi tercih eder. Başkan Daniel Levy'de numaram var. Beni her zaman arayabilir. Spurs her zaman ilgileneceğiniz bir takımdır" ifadelerini kullandı.
 
Ayrıca “Teklif gelirse hayır diyemeyeceğini dile getiren Klinsmann sözlerini, "Burada çok iyi iki yıl geçirmiştim. Spurs'taki teknik ekiple her zaman iletişim halindeyim. Futbolda her şey çok hızlı gelişiyor. Almanya'yı ya da ABD Milli Takımı'nı çalıştıracağımı hiç düşünmemiştim ama her şeye açık olmak zorundasınız. Öyleyse neden Tottenham olmasın?" dedi.
>