Galatasaray'da Jonas Wind pişmanlığı

Galatasaray%E2%80%99da+Jonas+Wind+pi%C5%9Fmanl%C4%B1%C4%9F%C4%B1
ABONE OL

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim’in yeni favorisi Danimarka Milli Takımı… Avrupa’nın şu anda yükselen değeri olduğuna inanan tecrübeli teknik adam özellikle disiplinleri ve yetiştiricikleri sayesinde Danimarka’nın Avrupa şampiyonasında, olmasa da bile Dünya Kupası’nda başarı kazanacağına inanıyor. Bu yüzden maçlarını sürekli takip ediyor.

Danimarka’da son iki maçında önce İzlanda’yı (3-0) sonra da İngiltere’yi (1-0) deplasmanda yenerek Terim’in yüzünü kara çıkarmadı. Terim’in favori Danimarkalısı ise FC Kopenhag’da oynayan Jonas Wind. Tecrübeli teknik adama göre bir Lewandowski, bir Ibrahimovic potansiyeli olan 20 yaşındaki golcü oyuncuyu alsalar, transferdeki en büyük voliyi vururlar.

Ancak Terim, Wind’in kendilerine kalmayacağına da inanıyor. Yine de scout ekibine sürekli izleme talimatı verdiği Wind’in şartlarının sürekli takip edilmesi için yönetimden de yardım istemiş durumda. 

MUHALİFLER SEÇİM OLMASINI İSTEMİYOR İDDİASI

G.Saray’da sandık bir kez daha gündeme geldi. Ancak şimdiye kadar “adaylık” emareleri gösteren hiçbir adaya ilgi olmadı. Metin Öztürk en çok çalışan ama pek üzerinde durulmayan bir isim. Önce Faruk Süren, sonra Ahmet Ocaklı eski başkanlardan Dursun Özbek’i arkasına aldığı için rağbet görmedi.

Ozan Korkut, Ural Aküzüm ve Burak Elmas’tan oluşan genç oluşum ise büyük abiler tarafından çok acemi bulundu. Onlar da ilgi görmedi.

Camiada dolaşan dedikodu ise, “Seçime gitme kararı aldırsalar bile Mustafa Cengiz’in karşısına çıkaracak güçlü bir aday bulamayacaklar. O yüzden şu durumda bir seçim olmasını istemiyorlar” yönünde.

GALATASARAY SAVAŞ AÇTI!

Galatasaray’dan TFF’ye sürpriz bir öneri gitti… sarı-kırmızılı yönetim uzun süredir hazırladığı taslağı TFF’ye gönderdi. Bu taslak üzerinde belkide en dikkat çeken noktalardan bir tanesi menajerlerin komisyon ücretleri oldu.

Galatasaray’ın iddiasına göre menajerler hali hazırda oyuncuların sözleşme imzaladıkları yılların toplamı üzerinde danışmanlık ücretlerini tahsil ediyor. Aynı oyuncu ertesi sezon başka bir takıma transfer olsa bile menajeri sözleşme imzalanan süre üzerinden alacağını tahsil etmeye devam ediyor.  

Sarı-kırmızılı yönetim kulüplerin mali durumlarının göz önünde bulundurularak menajerlerin aldığı danışmanlık ücretlerinde süre üzerinden düzenleme istedi.

G.SARAY’DA KARA LİSTEDEKİ MENAJERLER

Galatasaray’da bazı menajerler kara listede kalmaya devam ediyor. Bu menajerlerin G.Saray’a hiç para kazandırmadan giden Koray Günther ve Sinan Gümüş’ün menajeri Ersin Akan’ın dışında, Emre’nin kankası Ahmet Bulut, Volkan Demirel ve Serdar Aziz’in menajeri Haluk Canatar olduğu bildirildi.  

Galatasaray’ın bu 4 menajerlere toplamda 5 milyon TL’nin üzerinde bir borcu var. Yabancı futbolcuların menajerlerinin aksine kendilerine yapılan ödemelerin aşırı derecede geciktirilmesi üzerine UÇK’ya giden bu menajerlerle çalışılmama kararı bizzat Başkan Mustafa Cengiz tarafından alındı.

>