Galatasaray'da Hakan Balta'dan Edin Dzeko ve Vedat Muriqi görüşmesi

Galatasaray%E2%80%99da+Hakan+Balta%E2%80%99dan+Edin+Dzeko+ve+Vedat+Muriqi+g%C3%B6r%C3%BC%C5%9Fmesi
ABONE OL

Galatasaray Sportif Direktör yardımcısı Hakan Balta, Vedat Muriqi transferi için İtalya'ya gitti. Hem kulübüyle hem de oyuncunun kendisiyle görüştü. Balta bu görüşmelerde sadece Muriqi için değil, Edin Dzeko transferi için temaslarda bulunduğu ortaya çıktı.

Vedat Muriqi’yi ikna etmek için Galatasaray iki koldan birden çalışıyor… bir yandan Terim’in İtalya’dan yakından tanıdığı menajer Federico Pastorello üzerinden bir yandan da Hakan Balta üzerinden Vedat Muriqi’nin iknası için çalışmalar yapıyor. Ancak çift taraflı sıkıntılı bir süreç devam ediyor. Muriqi, Hakan Balta’ya, İtalya’da kalmak istediğini tekrarladı. Bu kadar çabuk vazgeçmeyi düşünmediğini söyledi.

Laziolu yöneticiler ise Pastorello’ya, Vedat için çok ciddi bir bonservis bedeli ödediklerin 6 ayda vazgeçerlerse taraftarlardan büyük tepki alacaklarını anlattı. Ayrıca Muriqi’nin ayrılmasının o kalibrede ve değerde bir forvet oyuncusu almaları için zorunluluk doğuracağından bahsettiler. Onay vermediler.

Hakan Balta’nın Roma’da görüştüğü diğer forvet

Hakan Balta’nın Roma’da kaldığı kısa sürede görüştüğü diğer bir isminse Edin Dzeko olduğu iddia edildi… bir süredir Roma’dan ayrılacağı konuşulan Boşnak oyuncu ile Hakan Balta’nın bir görüşme gerçekleştirdiği belirtildi. Ancak Hakan Balta’nın Dzeko’ya bir teklif sunup sunmadığı, ya da Galatasaray’a gelmesi konusunda bir görüşme yapılıp yapılmadığı konusunda bir bilgi paylaşılmadı.

Edin Dzeko ne sakatlanan, ne de gol atmaktan vazgeçmeyen bir forvet oyuncusu. Ancak 35 yaşına geldiği için Roma yönetimi yerine daha üst seviye bir forvet oyunusu transfer etmek istiyor. Ancak yüksek maaşından kurtulmadan Serie A kurallarına göre bunu yapamıyor. Hem adı eskidiği hem de indirime yanaşmadığı için takımdan göndermek istiyor.  

Ancak Terim’in kariyere para vermek istememesi Dzeko transferinin önündeki engel.

Simone Zaza dedikodusunun arkasında yatan sır

Simone Zaza’nın Galatasaray’a yazılmasının arkasında Hakan Balta’nın kısa Roma ziyareti sırasında bazı menajerlerle yüzyüze yaptığı görüşmeler oldu… bu menajerlerde birisinin Giuseppe Bozzo olduğu, İtalyan menajerin Balta’ya Zaza’yı önerdiği öğrenildi. Terim’in İtalya’daki bağlantılarının Hakan Balta’ya oldukça yardımcı olduğu ve yapmak istediği tüm görüşmeleri kısa sürede hallettiği de gelen bilgiler arasında.

>