Galatasaray'da Fatih Terim'den Itiraf! “Bugün 2-3 gol bile yetmeyebilir…”

Galatasaray%E2%80%99da+Fatih+Terim%E2%80%99den+Itiraf%21;+“Bug%C3%BCn+2-3+gol+bile+yetmeyebilir…”
ABONE OL

Galatasaray bu akşam ligin dişli ekiplerinden Hatayspor’a konuk olacak. Galatasaray, son 3 maçında en az 2 gol attı. Son 4 maçında 3'ten fazla gol oldu. Hatayspor’un son 7 iç sahadaki maçının 6 tanesinde 3'ten fazla gol oldu.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim tüm bu gol istatistiklerini oyuncularının önüne koydu. “Bizi gollü bir maç bekliyor. Asla oyundan düşmememiz gerek” uyarısını yaptı.
 
Sivasspor ve Rizespor maçlarında 2’den fazla gol atmalarına rağmen puan kaybettiklerini, bunun kabul edilemez olduğunun altını çizdi. Tecrübeli teknik adam, “3 gol bile yetmiyorsa, 4’ü atacağız. Bizim kazanmak için gol atmaktan başka çaremiz yok” diyerek oyuncularını zorlu maça motive etti.
 
Galatasaray’ın son 6 dış sahadaki maçının 5 tanesinde kazanması ise Terim’in en büyük umudu olarak öne çıkmış durumda.
 
TERİM, KESİNLİKLE YAPILMAMASI GEREKENLERİ SIRALADI
 
Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim bu akşam oynanacak Hatayspor maçı öncesinde oyuncularını uyardı. Yapmamaları gerek 5 noktanın üzerinde durdu. Bu hataları yaparlarsa canlarının yanabileceğini söyledi. Azami dikkat istedi.
 
* Ceza sahası dışından şut atmak isteyecekler.
Ceza sahası önüne düşen ribaundları almamız lazım. Bunları kaleye şut olarak çok iyi gönderiyorlar. Özellikle driplingle ceza sahası önüne gelerek şut şansı yaratmaya çalışacaklar. Önceliğimiz bunları engellemek.
 
* Bitiriciliklerini kullanmak istetecekler.
Diouf ve Boupendza’yı anlatmama gerek yok. Birisi hazırlıyor. Diğeri atıyor. Çok efektifler. Hareketliler. Ceza sahası içine sokmayacağız. Ön tarafından vurmalarına izin vermeyeceğiz. Fenerbahçe ve Beşiktaş maçlarını hatırlayın. Saldıracaklar. Korkuları yok.
 
* Öne geçmek isteyecekler.
Öne geçince yenmesi zor bir takımla oynayacağız. Geri çekildikleri için değil. Saldırmaya devam edip, ikinci golü aradıkları için. Oyun planları olan, tuzakları olan bir takımla oynayacağız. Asla geri düşmemeliyiz.
 
* Bizden sürekli top çalmayı deneyecekler.
Orta sahamız hareketli ve sert olmalı. Zorlama pas atmak yok. Kolay oyun oynayacağız. Basit paslar vereceğiz. Pas arası yapmalarına, bizden baskı ile top kapmalarına izin vermeyeceğiz. Çıkarken top kaptıranın canını yakarım.
 
* Topu havaya kaldıracaklar.
Geriden atılacak uzun topları hem Diouf gibi kafa ile indirecek adamları var.  Hem de Akintola gibi yere indiri anda o topu alıp hızla kaleye inecek oyuncuları var. Geriden şişirilen hava toplarının hepsine vurmak zorundayız.
 
>