Galatasaray'da Belhanda ve Babel'in inadı kırılmıyor

Galatasaray%E2%80%99da+Belhanda+ve+Babel%E2%80%99in+inad%C4%B1+k%C4%B1r%C4%B1lm%C4%B1yor
ABONE OL

Galatasaray'da Ryan Babel ve Younes Belhanda kriz çıkarmaya devam ediyor. Yönetim, iki futbolcuyla yaptığı son görüşmeden de sonuç alamadı.

Galatasaray’da indirime yanaşmayan 4 oyuncudan ikisi Ryan Babel ve Younes Belhanda ile Cuma günü bir görüşme daha yapıldı... 
 
Daha önce sözleşmesinin uzatılması durumunda 500 bin Euro’luk indirim yapmaya evet diyen Belhanda, yapılan görüşmede teklifini yeniledi. Geçen sezon alacağı olan yaklaşık 1 milyon Euro’nun 500 bin Euro’sunu bu şartlarda bırakacağını söyledi. Önümüzdeki sezon da 2.85 milyon Euro’ya oynamayı kabul etti. Ayrıca sözleşmesinin uzatılmasından sonra 2021-22 sezonunda da yine bu parayı istedi. Yönetim Belhanda’ya sözleşmesini uzatmayı düşünmediğini söyledi. Görüşme kesildi. 
 
Ryan Babel alacaklarının tamamını istedi
 
Ryan Babel’e yarım sezon oynamasına rağmen kendisine geçen sezon için 4.5 milyon Euro borçlanıldığı hatırlatıldı. Önümüzdeki 2 yılda toplamda 5 milyon Euro ödeyecek güçleri olmadığı söylendi. Hali hazırda geçen yıldan yaklaşık 2 milyon Euro’luk alacağı olan Babel’e, ''1 milyon Euro’sunu verelim. Ayrılalım'' denildi. Babel ise geçen yıl alacaklarının tamamının tahsilini istedi. Ayrıca önümüzdeki 2 yılda alacağı 5 milyon Euro’nun en azından yarısını almak istediğini söyledi. Görüşme tıkandı. 
>