Galatasaray'da başkanlığı getirecek Sörloth planı

Galatasaray%E2%80%99da+ba%C5%9Fkanl%C4%B1%C4%9F%C4%B1+getirecek+S%C3%B6rloth+plan%C4%B1
ABONE OL

Galatasaray'da başkan adayı olmaya hazırlanan Yusuf Günay'ın Alexander Sörloth'u seçim kozu olarak düşündüğü iddia edildi.

Galatasaray’da gündem 19-26 Aralık tarihleri arasında yapılacağı açıklanan seçim… pek çok kişi seçimin olacağına inanmıyor. Mustafa Cengiz’in hamlesi olduğuna inanıyor. Bazıları da Cengiz’in istifa edeceğini görevi yardımcılarından birisine bırakacağına inanıyor. Bu yardımcısının iddia edildiği gibi Abdürrahim Albayrak değil de Yusuf Günay olacağını iddia edenlerin sayısı ise son birkaç gündür arttı.
 
Özellikle Günay’ın, Sörloth’un menajeriyle yaptığı görüşmenin altında bu planın yattığı iddia edildi. Günay’a bazı akıl hocalarının, Başkan Cengiz’in yerine Mayıs ayına kadar başkanlık koltuğuna oturur ve bu arada da Norveçli yıldızı getirmeyi başarırsa Mayıs’ta rakipsiz seçimi kazanacağının söylendiği iddia ediliyor. Bu yüzden Günay’ın tüm gücünü kullanarak Sörloth’u bitirmek için çalıştığı konuşuluyor.
 
Seçim için başvuru var! Mali kongre için yok
 
Galatasaray’da 26 Aralık’ta seçim yapılmadan önce Mali Kongre’nin yapılması gerekiyor… bunun Tüzük’te yeri olmasa da, kulübün hukuk konusunda uzman üyelerine göre mali olarak ibra edilmemiş bir yönetimle seçime girmek ilerleyen dönemde yeni seçilecek yönetime sakıncalar doğurur.
 
Her şeyin birbirine girdiği ortamda Galatasaray’da tam bir kaos ortamı hakim. İddialar dedikodular birbirini izliyor. Bu dedikodulardan en dikkat çekicisi yönetimin Galatasaray Lisesinde sosyal mesafe kurallarına uygun olarak seçim yapılması konusunda Eğitim ve İçişleri Bakanlığı’ndan izin talep etti. Ancak Mali Kongre’nin online yapılması için herhangi bir başvuruda bulunmadı.
 
>