Galatasaray’a teknik direktör İsviçre’den

Galatasaray’da gelecek sezon takımına geçecek isim konusunda büyük bir karmaşa var. İsviçre basını, konuyla ilgili beklenmedik bir iddia ortaya attı. Sarı-kırmızılıların teknik direktör Andre Breitenreiter’le ilgilendiği öne sürüldü.

Galatasaray%E2%80%99a+teknik+direkt%C3%B6r+%C4%B0svi%C3%A7re%E2%80%99den+
ABONE OL
1 / 6

Galatasaray'da teknik direktörlük görevine kimin geleceği tam bir muamma. Torrent sözleşmesi olduğunu söylüyor. Devam edeceğini söylüyor. Metin Öztürk’ün Okan Buruk’la yola çıkacağı iddia ediliyor. Ancak Öztürk, Levent Nazifoğlu ile görüşmesinde bu iddiayı yalanladı.

2 / 6

Eşref Hamamcıoğlu’nun Rudi Garcia ile yola çıkacağı iddia ediliyor. Ancak Hamamcıoğlu da bu iddiayı, “Galatasaray liseli olduğum ve Fransız ekolüne yakın olduğum için bu şekilde değerlendiriyorlar” diye yalanladı.

3 / 6

ANDRE BREİTENREİTER, GALATASARAY'IN LİSTESİNDE

Ortada tüm bu iddialar yankılanırken İsviçre’den sürpriz bir iddia geldi. Zürih’i güçlü Basel’in önünde şampiyonluğa taşıyan Andre Breitenreiter’in Galatasaray’ın listesinde olduğu iddia edildi.

4 / 6

İsviçre basınında yer alan habere göre, Hertha Berlin gelecek sezon takımın başına getirmek istediği 48 yaşındaki şampiyon hocayla görüştü.

5 / 6

Ancak Breitenreiter’in menajeri Andreas Siebert de bir süre önce Galatasaray’dan bir heyetle Berlin’de bir görüşme yaptı. Değerlendirmeye değer bir teklif aldı.

6 / 6

13 YIL SONRA ŞAMPİYON YAPTI

Breitenreiter, Zürih’i İsviçre Ligi’nde 13 yıl sonra şampiyonluğa taşıdı. Zürih, İsviçre Ligi’nde en son 2008-09 sezonunda şampiyon olmuştu.