Galatasaray Mostafa Mohamed'i gönderdi

Galatasaray'da son dakika sürpriz ayrılık geliyor. Sarı-Kırmızılı kulüp Mostafa Mohamed'in transferi için Fransız kulübü Bordeaux'la anlaşmaya vardı.

Galatasaray+Mostafa+Mohamed%E2%80%99i+g%C3%B6nderdi
ABONE OL
Galatasaray Mostafa Mohamed'in transferi için Fransız kulübü Bordeaux'la anlaşmaya vardı. Sarı-Kırmızılı kulüp 23 yaşındaki golcü futbolcuyu Zemalek kulübünden 1.5 sezonluğuna 1.5 milyon dolar kiralama ve 4 milyon Dolar satın alma opsiyonuyla kiralamıştı.
 
Galatasaray, Mohamed'in 4 milyon Dolar'lık satın alma opsiyonunu kullanarak oyuncuyu 7-8 milyon Euro'ya satması bekleniyor. Kısa süre içinde Fransa'ya gidecek Mohamed'in sağlık kontrolünden geçtikten sonra yeni kulübüyle sözleşme imzalaması bekleniyor. Galatasaray ve Bordeaux kulüpleri de kısa süre içinde transferi açıklayacaklar.
 
Mostafa Mohamed geçen sezonun devre arasında Galatasaray'a geldikten sonra 21 maçta 11 gol atmayı başarmıştı. Bu sezon 7 maça çıkan Mostafa'nın golü ise bulunmuyor.
 
Galatasaray transfer haberi: Mostafa Mohamed görüşmelerinde Samuel Kalu sürprizi!
 
 
Galatasaray, Mısırlı golcüsü Mostafa Mohamed'in transferi konusunda Bordeaux ile anlaşma noktasına gelirken sürpriz bir iddia ile daha önce de Galatasaray'ın gündemine gelen Bordeaux'nun yıldızı Samuel Kalu'nun da anlaşmaya dahil edilebileceği belirtildi.
 
Galatasaray , Mısırlı golcüsü Mostafa Mohamed'in transferi adına Fransız ekibi Bordeaux ile anlaşma sağladı. Galatasaray'ın Mostafa Mohamed konusunda Zamalek'ten sahip olduğu 4 milyon Dolar'lık opsiyonu kullanarak sonrasında oyuncuyu 7-8 milyon Euro düzeyinde bir bonservis ile Bordeaux'ya satması bekleniyor. Fakat Fransız basını, transfer görüşmelerine Bordeaux'nun daha önce de Galatasaray'ın gündemine gelen yıldızı Samuel Kalu'nun dahil olabileceğini belirtti. 
 
20 Minutes, Bordeaux'nun Mostafa Mohamed konusunda Galatasaray ile anlaşma noktasına geldiğini ve oyuncuyu gün içinde (31 Ağustos Salı) Fransa'ya getirmeye hazırlandığını belirtirken anlaşma sırasında Samuel Kalu'nun da isminin geçebileceği iddia edildi. Türkiye'den daha önce de Galatasaray ve Fenerbahçe 'nin ismi Samuel Kalu ile anılmıştı. 
 
Sezona talihsiz başlangıç
 
Bordeaux'nun 2018'de Gent'ten 8.5 milyon Euro bonservis bedeli ile kadrosuna kattığı ve sonrasında gösterdiği performansla dikkatleri çeken Samuel Kalu, yürekleri ağızlara getiren bir şanssızlıkla bu sezona başladı. Bordeaux'nun Marsilya ile oynadığı maçta Kalu, bir anda yere yığıldı. Büyük korku yaşanan o anlar sonrasında yürüyerek sahayı terk eden Kalu, ek tetkikler sonucunda bir anormal durum görülmemesiyle birlikte antrenmanlara ve forma giymeye devam etti. 
>