Galatasaray Haberleri... Luis Campos, Burak Elmas’ı şok etti

Luis Campos, Burak Elmas'ı istekleriyle şoke etti...

Galatasaray+Haberleri...+Luis+Campos,+Burak+Elmas%E2%80%99%C4%B1+%C5%9Fok+etti
ABONE OL
Transfer sihirbazı, Avrupa’nın en iyi sportif direktörü olarak kabul edilen Luis Campos, İstanbul’a geldi…
 
Galatasaray’ın Kasımpaşa ve Trabzonspor maçlarını izledi. Başkan Burak Elmas’ın istediği raporu hazırladı. Danışmanlık için kendisine teklif edilen 50 bin euro’yu aldı. Türkiye’den ayrıldı.
 
Gelen bilgilere göre Elmas, Campos’a sportif direktörlük teklifi yapmadı. Campos’un hazırladığı raporda yer alan bilgileri yönetim kurulunda değerlendirdi. Portekizli teknik adamın bazı saptamalarına dikkat çekti.
 
* Gençleşme hamlesi yapmak için alt yapınızın üst yapınıza çıkan ve takımda sürekli oynayan oyuncuların olması gerekir.
 
* Gençleşme hamlesi düşünüyorsanız, alt yapıları güçlü, oyuncu yetiştirme konusunda güçlü çalışmaları olan ülkelere yönelmeniz gerekir.
 
* Romanya, Bulgaristan, Yunanistan gibi ülkelerden oyuncular ancak çok üst seviye yeteneklere sahip olduğu zaman önemli takımlara gider. Bu ülkeler eski Sovyet döneminde olduğu gibi yetiştirici özelliklerini kaybettiler.
 
* Teknik direktör seçimleriniz oyuncu mühendisliğiniz ile doğru orantılı olmalı. Takıma teknik adam getirilir, teknik direktöre takım yapılmaz.
 
Bu arada Fransız Telefoot'tan Julien Maynard Türk basınında çıkan haberlerin aksine eski Lille ve Monaco sportif direktörü Luis Campos'un Galatasaray'ın başına geçmeyeceğini iddia etti. Görüşmelere Campos'un Türkiye'ye iniş videosuyla ateşlendi. Portekizli ile Süper Lig kulübü arasında, sportif direktörlüğün de dahil olduğu bir ortaklık konusunda görüşmeler yapıldı.  Geçen sezon ortasında Lille'den ayrılan Portekizli teknik direktör kendisine yapılan teklifi reddetti. Galatasaray’ın sportif direktörü olmayı reddetti.