Galatasaray haberleri I Galatasaray can çekişiyor

11 haziran olarak açıklanan yeni seçim tarihi sonrası Galatasaray çıkmazda. “Torrent’in durumunun belirsizliği, takımda sözleşmesi sona erecek oyuncuların durumu, yeni transferler ve sezon hazırlıkları ne olacak?” gibi birçok sorunun cevabının belirsizliği süren sarı-kırmızılarla tam anlamıyla bir kaos hakim…

Galatasaray+haberleri+I+Galatasaray+can+%C3%A7eki%C5%9Fiyor
ABONE OL

Galatasaray’da her şey durmuş durumda… Bunu Pazartesi akşam Sivasspor maçından sonra futbol başındaki isim olan teknik direktör Domenec Torrent de itiraf etti. Sarı-kırmızılı kulüpte seçim 11 Haziran'da. Bu da kulübün içinde bulunduğu  “durma halinin” en az 1.5 ay daha devam edeceği anlamına geliyor.

* Torrent kalacak mı?, gidecek mi? bilmiyor. Yeni başkan gelse ve Torrent’le devam etmeyecek olsa bile ayrılık süreci bugünden yarına sonuçlanmayacak.

* Yeni teknik adam 12 Haziran’da gelse bile, kamp yeri belirlemekten, transfer listesi vermeye, takımı tanımaya kadar neredeyse hiç zamanı olmayacak. Fenerbahçe ile Beşiktaş yeni sezon için 13-18 Haziran haftasında toplanmayı planlıyor.

* Sözleşmeleri biten Arda, Babel ve Feghouli ile kiralık anlaşmaları biten Pena, Pulgar ve Halil ile herhangi bir görüşme yok. Torrent, Babel ve Pulgar’ın kalmasını istiyor.

* Yeni yönetim seçimden sonra 18 gün içinde Mohammed için Temmuz başına kadar 4 milyon dolar ödemek zorunda.

Ağustos ayında Bankalar Birliği’ne ödenecek ilk taksit ve eski dönemden kalma 600 milyon TL’ye yakın borç için yeni yönetimin 1.5 ayı var. Şu anki yönetim kabul edilmiş bir bütçe olmadığı için ödemeler konusunda bir şey yapamıyor.