Galatasaray Haberleri... Futbol Arda Turan'ı bıraktı...

Galatasaray'ın kaptanı Arda Turan 19 Ağustos’ta oynanan Randers maçında sakatlandı… tecrübeli ismin, sol ayak bileği iç yan bağda kısmi hasar ve kemik ödemi, ayak bileği eklem kapsülü ve eşlik eden yumuşak dokuda ise kanama tespit edildi.

Galatasaray+Haberleri...+Futbol+Arda+Turan%E2%80%99%C4%B1+b%C4%B1rakt%C4%B1...
ABONE OL
Sol ayak bileğinden operasyon geçiren Galatasaray'ın tecrübeli yıldızı Arda Turan’nın ilk etapta 2, daha sonra 3 ay sahalardan uzak kalacağı iddia edildi. Ancak gelinen süreçte 4 aydan daha uzun bir süredir sahalardan uzak. Kulüp doktorlarının Fatih Terim’e sunduğu rapora göre Arda’nın rehabilitasyon süreci Kasım ortasında tamamlandı.
 
1.5 aydır sahalara dönememesinin nedeni ise fizik olarak hazır olmaması. 1 Aralık’tan beri takımla beraber çalışmalara başlamasına rağmen Arda’nın fizik olarak ne zaman hazır olacağı hakkında henüz net bir bilgi yok. Bazı iddialara göre Ocak sonunda 35 yatına girecek Arda Turan’ın fiziği geri dönüşünü engelliyor. Sakatlığı sürecinde aldığı kiloları veremiyor. Bu yüzdem de sahalara dönemiyor. Her an futbolu bırakabilir.
 
 
Aslında Arda’nın sezon sonunda futbola veda edeceği Selçuk İnan ve Necati Ateş gibi Terim’in teknik ekibine katılacağı konuşuluyor. 
 
Kaptan sadece ilk yarının ilk maçı olan Giresunspor maçında 7 dakika oynayabildi.
 
>