Galatasaray haberleri | Galatasaray’da feda çağrısı!

Galatasaray Kulübü Olağanüstü Divan Kurulu Toplantısı’nda Işın Çelebi, başkan adayları Metin Öztürk ve Eşref Hamamcıoğlu'na feda çağrısında bulunarak kulübün borçlarının kapatılması için fedakarlık beklediğini ifade etti.

Galatasaray+haberleri+|+Galatasaray%E2%80%99da+feda+%C3%A7a%C4%9Fr%C4%B1s%C4%B1%21;
ABONE OL
1 / 5

Olağanüstü Divan Kurulu Toplantısı’nda Işın Çelebi, iki başkan adayı Eşref Hamamcıoğlu ve Metin Öztürk'e çağrıda bulundu. Çelebi; "2021 Haziran'da dedik ki; Eğer tek liste olmazsa Galatasaray'ın bu borç yapısı içinde geleceğinin sıkıntısı büyük. Eşref Hamamcıoğlu'ndan ve Metin Öztürk'ten fedakarlık bekliyorum. Tek liste seçime girelim. 2 bin imzayı bugün toplayalım" ifadelerini kullandı.

2 / 5

"Galatasaray'da birlik beraberlik bozuldu. Bu çok büyük bir tehlike. Seçim yapacağız, yapamıyoruz! İbra edilmeyenler kendi davranışlarına bakmalıdır. O zaman neden ibra edilmediklerini anlarlar. İbra bir güven oylamasıdır" diyen Çelebi ayrıca; Burak Elmas ve yönetim kurulununun Olağanüstü Divan Kurulu'nda yer almamasına "Şuradaki yönetim boşluğunu görünce cidden çok üzülüyorum" diyerek tepki gösterdi.

3 / 5

Çelebi ayrıca; "Sizden rica ediyorum, lütfen kavgayı bitirelim. Bütçemiz bile yok. Bütçenin olmaması demek yönetememek demek. Hepimizin sevip sayacağı bir aday etrafında toplanalım.” dedi.

4 / 5

Sözlerini sürdüren Çelebi, “Trabzon şampiyon olmak üzere... Fenerbahçe, Konya, Başakşehir diye gidiyor sıralama. Biz 12. sıradayız. İnsan çok üzülüyor...”

5 / 5

“Nadir konuşan bir insanım. Bugün burada bu konuşmayı yapmam gerektiğini düşündüm. Galatasaray tarihine uygun ve atalarımıza uygun çok önemli bir gün" ifadelerini kullandı.