Galatasaray, Fenerbahçe'ye savaş ilan etti

Galatasaray,+Fenerbah%C3%A7e%E2%80%99ye+sava%C5%9F+ilan+etti
ABONE OL

Fenerbahçe’nin Mert Hakan’ı ellerinden alması Galatasaray’da büyük öfkeye neden oldu… Mustafa Cengiz bile “kime talip olsak onlar da talip oluyor” diyerek açıklama yapmak zorunda kaldı. Kısa süre önce Başkan Ali Koç’un, “birbirimizin talip olduğu oyunculara talip olup, fiyat yükseltmeyelim” demesine rağmen bu hamlenin gelmesi öfkenin daha da kabarmasını sağladı.

Başkan Mustafa Cengiz; Abdürrahim Albayrak, Yusuf Günay ve Şükrü Hanedar’la bir görüşme yaptı. “Fenerbahçe kime talip oluyorsa. Bizde devreye gireceğiz. Menajerlere haber gönderin. Almasak bile fiyat yükselteceğiz” diye rest çekti.

* Caner Erkin’in menajeri Batur Altıparmak’la temas kuruldu.

* Hasan Ali’nin menajerine “Fenerbahçe’yle imzalamadan önce bizimle konuş” denildi.

* Inter’e Kwadwo Asamoah’ı istediklerine dair menajerler aracılığıyla mesaj gönderildi.

* Al Nassr’dan ayrılıp Fenerbahçe’ye dönmeyi düşünen Giuliano’nun menajerine “Galatasaray’da oyuncunla ilgileniyor” haberi verildi.

* Vedat Muriqi’yi isteyen Rennes’e, Mbaye Diagne kiralama bedeli olmadan önerildi.

* Ferdi Kadıoğlu’na talip olduğu iddia edilen Derby County’ye Babel teklif edildi.

“Galatasaray’a gel Fenerbahçe’de kuruş bırakmayalım”

Galatasaray’ın asıl bombası ise Max Kruse oldu… iddiaya göre Şükrü Hanedar bizzat Alman oyuncuyla arayarak görüştü. Başkan Cengiz’in kendisini Galatasaray formasıyla görmek istediklerini anlattı. Fenerbahçe’yle yaşayamadığı Şampiyonlar Ligi hayalini Galatasaray’la rahatlıkla gerçekleştirebileceğinin altını çizdi.

Galatasaray’a herhangi bir imza bedeli talep etmeden imza atması durumunda FIFA ve CAS sürecinde kendisine destek verme sözü verdi. Galatasaray’ın hukukçularının Avrupa’da ne kadar güçlü olduğu anlattı.

Kendilerinin UEFA’yı bile dize getirdiğini, hiçbir kulübe sağlanmayan şekilde FFP’den ikinci bir yapılandırma anlaşması aldıklarını söyledi. Eğer Galatasaray’a gelmeye karar vermesi durumunda Fenerbahçe’den olan alacaklarının tahsilini garanti etti.

Normal şartlarda Türkiye’ye dönmeyi düşünmeyen Kruse’nin ise Galatasaray’ın kendisine sunduğu bu şartlardan etkilendiği ve bir sürpriz yaşanabileceği iddia edildi.

Max Kruse transferine Hanedar’ın Başkan Cengiz’in şahsi isteğiyle dahil olduğu Fatih Terim’in Alman oyuncunun transferiyle ilgili herhangi bir isteğinin olmadığı öğrenildi.

>