'Futbolcular değil, yönetenler tehlikeli'

Galatasaray'dan ayrılan Kolombiyalı yıldız Radamel Falcao, İspanyol basınına konuştu.

%E2%80%99Futbolcular+de%C4%9Fil,+y%C3%B6netenler+tehlikeli%E2%80%99
ABONE OL
İspanyol Libero Dergisi'ne konuşan Falcao, kariyerinde en keyif aldığı yılları Portekiz ve İspanya'da yaşadığını belirterek futbolu asıl yönetenlerin futbolcular değil yöneticiler olduğunu belirtti. İşte Falcao'nun açıklamaları...
 
"Oynadığım her yerde keyif almaya çalıştım. Mesleğimi yaparken her yerde tam olarak tatmin olmasam da her aşamada keyif almaya çalıştım. Kariyerimin en güzel yılları hem Porto, hem de Atletico Madrid'de oldu. Orada elde ettiklerim beni çok gururlandırdı."
 
"Günümüz futbolunda futbolcular kendi kaderini yönetemiyor. Futbolcu nereye gideceğine tek başına karar veriyormuş gibi her zaman istenen seçenekler olmuyor. Buna şöyle örnek vereyim, bazı gazetecilere diyorum ki 'Neden CNN'de veya ESPN'de çalışmıyorsun. Futbolda olduğu gibi gidip en büyük kurumlarda çalışsana.' Bahsettiğim durum bu. İstemediğim durumları defalarca yaşadım. Ben bir yere gitmek zorundayım ama işin sonunda başka bir yere gitmek zorunda kalıyorum"
 
"İnsanların inandırılmaya çalışıldığı şey futbolun içindeki en tehlikeli şeyin futbolcular olduğu ama gerçekte asıl tehlikeli olan futbolu yöneten insanların kendisi"
 
Falcao futbol kariyeri sonrasında ne yapacağına yönelik soruya ise, "Belki bir iş adamı olurum ama futbolun içinde değil. Hem de ülkem Kolombiya'da neden olmasın"
 

Kaynak: Ntvspor

>