Futbolcu Fatma erkek oldu Muhammed adını aldı

Futbolcu+Fatma+erkek+oldu+Muhammed+ad%C4%B1n%C4%B1+ald%C4%B1
ABONE OL

Cinsiyetini değiştirip erkeğe dönüşmeye karar vermesiyle hem sosyal hem de spor çevrelerinde büyük bir heyecan yaratan Tunuslu kadın futbolcu Fatma Mleih, Mohamed Mleih adındı aldı.

Mleih, Sky News Arabia ile yaptığı röportajda, muhafazakar bir toplumda erkeksi eğilimlerini, sertlik ve erkeklik belirtilerini bunu açıklamadan keşfettiğini ve bunun cinsiyetini değiştirmesinin ve erkeklere katılmasının ana nedeni olduğunu söyledi. Cinsiyet ve kimlik belgelerini değiştirmek için Tunus'ta türünün ilk örneği olan bir mahkeme kararı aldı.

Tataouine şehrinde  doğduktan sonra, aile yeni doğan çocuklarına "Fatima" adını verdi. O medeni durum defterlerine kadın olarak kaydedildi.

Fatima, kadın futbol takımına katıldığında bundan emin olmadan önce, cinsiyetindeki diğer kızları geride bırakan erkeksi özelliklere ve fiziksel güce sahip olduğunu keşfetmeden büyüdü.

Mleih, “Küçük yaşlardan beri kız değil erkek olduğumu hissediyordum ve aile üyelerime ne hissettiğimi açıklamadan önce tıbbi muayeneler şüphelerimi artırdı” dedi.

>