Fernandes’ten Beşiktaş sözleri!

Beşiktaş’ın eski futbolcusu Manuel Fernandes, Türkiye’den Rusya’ya gidince yaşadığı hayal kırıklığını ve Beşiktaş günlerini anlattı.

Fernandes%E2%80%99ten+Be%C5%9Fikta%C5%9F+s%C3%B6zleri%21;+
ABONE OL
1 / 5

2011-2014 yılları arasında Beşiktaş’ta top koşturan Portekizli futbolcu Manuel Fernandes, sahadaki performansıyla siyah-beyazlıların en önemli oyuncularından biriydi.

2 / 5

Beşiktaş’tan sonra Lokomotiv Moskova’ya sonra da Krasnodar’a giden Fernandes, verdiği bir röportajda yaşadığı zorluğu anlattı.

3 / 5

Türkiye’deki futbol tutkusunu başka hiçbir yerde görmediğini, bu nedenle Rusya’ya gidince şok olduğunu söyleyen Fernandes şu ifadeleri kullandı: “Bir oyuncu için en iyi şeylerden biri. Sahip olabileceğiniz en iyi oyunları oynamaktır.”

4 / 5

“Türkiye’de stadyumlar her zaman doluydu. 24 saat futbol yaşıyorlar. Futboldan başka bir şey yok. Portekiz'de biz futbola çok önem veriyoruz ama orada daha fazlasını veriyorlar. Taraftar için büyük ya da küçük maç yok.”

5 / 5

“Türkiye'den ayrılıp Rusya'ya gitmek adeta bir şok. Bir stadyumun kolayca dolduğu bir yerden ayrılıyorsunuz. Futbolu çok fazla hissetmediğiniz, stadyumların dolmadığı, futbolun ana spor olmadığı anlaşılan başka bir yere gidiyorsunuz. Bu kültürel bir şok.”