Fener'in 4 yıldızı satılmak zorunda!

Fener%E2%80%99in+4+y%C4%B1ld%C4%B1z%C4%B1+sat%C4%B1lmak+zorunda%21;
ABONE OL

Kaçan şampiyonluk Fenerbahçe'ye çok pahalıya malolacak. Sezon başında alınan ve kadroda olan bir çok oyuncunun gönderilmesi gerekecek. Takımın iskeleti olan Altay, Szalai, Ozan Tufan ve Pelkas gibi yıldızlarla yollar ayrılacak.

Fenerbahçe'de Emre Belözoğlu bu sezon yapılan transferlerle en az 3 yıl devam etmeyi planlıyordu… kendisinin açıklamasına göre hedefi takımın yüzde 85’ini koruyarak gelecek sezon yola devam etmekti. Ancak şampiyonluk gelmez ve Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi’nin dışında kalırsa ortaya çok vahim bir durum çıkacak.
 
Bu sezonun kadrosu şampiyonluk ve Şampiyonlar Ligi için yapılmıştı… bu da kasaya en az 500 milyon TL en fazla 700 milyon TL girmesi anlamına geliyordu. Ancak şampiyonluk gelmezse Avrupa’dan 350-400 milyon TL gelme ihtimali ortadan kalkacak. Ligin kazanılmasından gelmesi muhtemel 300-350 milyon TL’lik gelirden de kasaya en fazla 150 milyon TL civarında bir girdi sağlanacak.
 
Hesap sapması ise tahmini olarak 450 ila 550 milyon TL arasını bulacak. Üzerine bir de yüzde 20’lik Bankalar Birliği kısıtlaması eklendiğinde Fenerbahçe’nin sapması en iyi ihtimalle 500 milyon TL. Yaklaşık yarım milyar TL’yi bulacak.
 
Bu da Fenerbahçe’yi ideal 11’inden 2-3 hatta 4 oyuncu satmak zorunda bırakacak. 
 
Sarı-lacivertlilerin en önemli aktif adetleri olan Altay, Szalai, Ozan Tufan ve Pelkas’ın yanı sıra bazı yıldızların belki de zorunlu olarak satılması gerekecek.
 
>