Fenerbahçe'yi neden reddetti? Belli oldu

Fenerbahçe'de Vitor Pereira'dan önce görüşülen isimlerden biri olan Abel Ferreira'nın sarı lacivertlilere olumsuz cevap vermesinin nedeni belli oldu.

Fenerbah%C3%A7e%E2%80%99yi+neden+reddetti?+Belli+oldu
ABONE OL

Fenerbahçe’nin Vitor Pereira’dan önceki bir numaralı tercihi Palmerias’a Güney Amerika’nın Şampiyonlar Ligi olan Libertadores Kupasını kazanan Abel Ferreira’ydı. 

Brezilya’dan Radio Bandeirantes’in haberine göre sarı-lacivertliler Palmeiras’ın hocası Abel ile ilk teması Diego Lugano aracılığıyla kurdu. Fenerbahçe’nin başkanı bizzat kendisini aradı, Projelerinden bahsetti. Kendisine 3+3 yıllık teklif yaptı. Kulübün geleceğini kendisiyle inşaa etmek istediğini anlattı. Tek isteğinin ilk yıl şampiyonluk olduğunu söyledi.

Fenerbahçe Başkanı Abel’e, ilk yıl şampiyon olmaları durumunda sonraki iki yılda çok daha rahat bir çalışma ortamları olacağını söyledi. Her türlü transfer yetkisini vereceğini, Avrupa’dan kupa getirmek için uzun vadeli planları olduğunu söyledi.

Abel görüşmede Türk ekibinin başkandan çok etkilendi. Cevap vermek için 5 gün süre istedi. Ancak bu dönemde yaptığı araştırmalar sonucunda geri adım attı.

İddiaya göre Abel, Fenerbahçe’nin sürekli teknik direktör değiştirmesi, çok fazla transfer yapıp sirkülasyonu fazla olan bir takım olmasından çekindiği için risk almadı. Teşekkür etti. Türkiye’ye gitmeyi reddetti. Aslında teklifi kabul etmeye hazırdı.

>