Fenerbahçe'ye Kaio Jorge'yi önerdi

Fenerbah%C3%A7e%E2%80%99ye+Kaio+Jorge%E2%80%99yi+%C3%B6nerdi
ABONE OL

Fenerbahçe için Brezilya'da futbolcu arayan Fabio Luciano'nun Emre Belözoğlu'na önerdiği isim Kaio Jorge oldu.

Fenerbahçe Sportif Direktörü Emre Belözoğlu düzenlenen bir lansmana katılan eski futbolculardan Fabio Luciano'ya, ''Bize kendin gibi iyi oyuncular bul. Buna ihtiyacımız var'' demişti… sarı-lacivertlilerin scout ekibinde görev almaya başlayan Luciano'nun, ''tüm şartları zorlayıp bitirelim'' dediği isim belli oldu. Santos takımında forma giyen Kaio Jorge.
 
Emre Belözoğlu'na, Santos’un, Internacional’ı yendiği ve Kaio’nun da gol attığı maçı izlemesi tavsiyesinde bulunan Luciano, Fenerbahçe olarak Brezilya’daki tüm güçlerini kullanıp, genç yıldızı ikna etmeleri gerektiğinin altını çizdi. 
 
75 milyon Euro serbest kalma bedeli var
 
Kaio’nun sözleşmesi 31 Aralık’ta sona eriyor.... ancak Santos’un sözleşmesine 75 milyon Euro serbest kalma bedeli koyduğu Kaio’yu sözleşme yenileme konusunda ikna edeceğine kesin gözüyle bakılıyor. İddiaya göre eğer şüphesi olsaydı Santos, Kaio’yu Mayıs ayında 18 milyon Euro’ya Juventus’a satardı.
 
Amacı çok para kazanmak
 
Aksi yönde iddiaları olanlar ise Kaio’nun babasının Santos’un sözleşme yenileme teklifini reddettiği, oğlunu da ikna ettiği yönünde. Amacının en yüksek yıllık maaşı verecek takıma oğlunu götürmek olduğu. Babasının sözünden çıkmayan Kaio’nun, çok para kazanmak uğruna 18 yaşında Arap ya da Çin’den bile bir takıma gidebileceği konuşuluyor.
 
>