Fenerbahçe'nin yeni golcüsü: Luuk De Jong

Fenerbah%C3%A7e%E2%80%99nin+yeni+golc%C3%BCs%C3%BC:+Luuk+De+Jong
ABONE OL

Gelecek sezon kadrosuna mutlaka bir golcü transfer etmek isteyen Fenerbahçe, Luuk De Jong’u gündemine aldı.

Transfer dönemi kapıya geldi dayandı… menajerler hala çok parası olduğunu düşündükleri Türk takımlarının kapılarına dayandı. En son Fenerbahçe’ye Vincent Jansen’i getiren Hollandalı menajeri Louis Laros, Luuk De Jong’u önerdi.
 
2019 yazında 12.5 milyon Euro’ya PSV’den Sevilla’ya transfer olan Hollandalı golcü için kendisine takım araması talimatı verildiğini söyledi. Daha önceki dönemlerde de görüştükleri De Jong için Sevilla’nın çok uygun şartlar sunabileceğini iletti.
 
Fenerbahçe son olarak 2019 yılının devre arasında Islam Slimani’nin yerine forvet arayışlarına girmiş, De Jong’a teklif yapılmıştı. Ancak sonuç alınamamıştı.
 
ABOUBAKAR İÇİN EMRE BELÖZOĞLU GERİ ADIM ATTI
 
Öte yandan Ali Koç’un Aboubakar için söylediği, “boşa atacak barutumuz yok. Aboubakar’ı istiyorsan alırız. Ancak bilinen sakatlıkları yüzünden oynayamazsa sorumlu seni tutarım. İkinci bir Perotti faciası yaşamak istemiyorum” dedi.
 
Bunun üzerine Fenerbahçe teknik sorumlusu Kamerunlu golcü konusunda geri adım attı. Ahmet Bulut aracılığıyla Aboubakar’ın menajeri Pini Zahavi ile bir kez daha görüştü. Beşiktaş’la görüşmelerin tamamen sonuçlanmasının ardından yeniden görüşmeyi önerdi. İki taraf Haziran ayının ikinci haftasında görüşmek için fikir birliğine vardı.
>