Fenerbahçe’nin teknik direktör adayları

Fenerbah%C3%A7e%E2%80%99nin+teknik+direkt%C3%B6r+adaylar%C4%B1
ABONE OL

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç gelecek sezon Portekiz ya da Alman ekolü ile yola çıkacaklarını söyledi… o ekolü yaratacak isim olarak akıllara bir süredir Başkan Ali Koç’la dirsek temasında bulunan Luis Campos geldi.

1 / 10

Ali Koç da basın toplantısında sportif direktör müessesine hala inandığını açıkladı. Kamptan sonra yeni sportif direktörü duyuracağını söyledi. Gelen bilgilere göre bu isim çok büyük ihtimalle Portekizli Campos olacak.

2 / 10

Real Madrid’de scoutlık, Monaco’da sportif koordinatörlük ve teknik sorumluluk ile Lille’de sportif direktörlük yapan Campos’u Ali Koç’un tutmasının nedeni ise 15 yıldır teknik direktörlük yapmaması. 10 yıl Portekiz’de düşük seviyede çalıştıktan sonra kendisine farklı bir kariyer çizmesi.

3 / 10

Fenerbahçe yönetimi şimdiye kadar 4 Portekizli ve 3 Alman teknik adamla görüştü. 4 Portekizli teknik adamdan Fonseca ve Esprito Sando’dan maaşları ve talepler yüzünden vazgeçildi. Sousa ve Ferreira akla yattı. Palmeiras’la Libertadores'i kazanan Ferreira fikri akıllara yattı. Üç Alman teknik adamdan favori Farke’ydi. Ancak Norwich’i bırakmadı. Rangnick kariyerini değiştirdiği cevabını verdi. Alman olarak da Tedesco öne çıktı.

4 / 10

Görüşülen Portekizli teknik adamlar

* AS Roma’dan ayrılacak Paulo Fonseca’nın menajeri Marco Abreu’nun istekleri. Yılda 2.5 milyon euro maaş. 3 yıllık sözleşme. 4 yardımcısı için toplamda 1 milyon euro maaş. 100 milyon euro’luk transfer bütçesi. Tazminat maddeleri.

5 / 10

* Nuno Esprito Santo’nun menajeri Jorge Mendes’in talepleri. Yılda 3 milyon euro maaş. 3 yıllık sözleşme. Transfer bütçesi tazminat maddeleri.

6 / 10

* Paulo Sousa ve Abel Ferreira’nın menajeri Hugo Cajuda ile görüşüldü. Sousa için yılda 1.5 milyon euro, Ferreira için 1.5 milyon euro istedi. 3’er yıllık sözleşmeler. Tazminat talepleri yer aldı. Sousa, Euro 2020’den sonra gelebilir. Ferreira için Palmeiras’a tazminat ödenmesi gerekiyor.

7 / 10

Görüşülen Alman teknik adamlar

* Domenico Tedesco’nun menajeri Giovanni Totaro ile görüşüldü. Paradan önce proje konusunda görüşmek istediğini söyledi.

8 / 10

* Norwich’i Premier Lig’e çıkaran Daniel Farke için menajeriyle görüşüldü. Alman teknik direktör teklifle ilgilenmedi.

9 / 10

* Red Bull Grubu’nun global direktörlüğünden ayrılan Ralf Rangnick için görüş alış verişi yapıldı. Teknik direktörlük kariyerini sonlandırdığı iletildi.

10 / 10

Fenerbahçe ayrıca Lazio ile görüşen Villas Boas, Wolves ile görüşen Bruno Lage ve Avusturya Milli Takımı’nın hocası olan Franco Foda ile görüşmeyi bekliyor. Ayrıca son ihtimal olarak Marco Silva ile de görüşülecek.

>