Fenerbahçe'nin hisseleri uçtu

Fenerbah%C3%A7e%E2%80%99nin+hisseleri+u%C3%A7tu
ABONE OL

Fenerbahçe, sezonun transfer şampiyonu. Harcama limitlerine rağmen yıldız isimleri kadrosuna katan Fenerbahçe, borsada da rakiplerine fark attı.

Fenerbahçe Futbol AŞ’nin hisseleri trendler için umut verici olarak bulundu. Hisse senetleri hakkında bilgi veren ABD kaynaklı StockPedia’dan Ben Hudson, sarı-lacivertli kulübün borsa durumunu inceledi.  
 
Ayrıntılı raporda Fenerbahçe Futbol AŞ’nin hisselerinin 1 aylık yüzde 182,2, 6 aylık yüzde 199,5 ve 12 aylık yüzde 329,4 yükseldiği kaydedildi. 
 
Bu yükseliş; “teknik tüccarlar ve yatırımcıların cephaneliğinde yararlı bir araçtır” denilerek değerlendirildi. “Bir hisse senedinin bir kıyas ölçütüyle karşılaştırıldığında nasıl performans gösterdiğinin anlık bir ölçüsüdür” denildi. 
 
Bir sonraki adımda hangi yönde hareket edeceğine dair hiçbir kesinlik olmasa Fenerbahçe Futbol AŞ’nin hisselerinin, araştırmalara göre fiyat eğilimine devam edebileceğini gösterdiği iddia edildi.
 
“Önde gelen uzmanlar tarafından momentum üzerine yapılan araştırmalar, en güçlü fiyat gücüne sahip hisse senetlerinin bazen bir yıla kadar herhangi bir yerde, yatırımcıların giderek daha fazla satın alması nedeniyle hızlanabileceğini gösteriyor” denildi. 
>