Fenerbahçe’nin eli Tahir Karapınar’a mahkum

Fenerbah%C3%A7e%E2%80%99nin+eli+Tahir+Karap%C4%B1nar%E2%80%99a+mahkum
ABONE OL

Fenerbahçe'de Erol Bulut gitti, yerine göreve getirilen Emre Belözoğlu için pro-lisansı olmamasından dolayı, gözler Tahir Karapınar'a çevrildi.

Fenerbahçe yönetimi kovduğu Erol Bulut’un yerine Emre Belözoğlu'nun takımı sezon sonuna kadar çalıştıracağını açıkladı. Ancak ’teknik sorumlu' unvanı dikkat çekti. Aslında Emre, Fenerbahçe’nin teknik direktörü olamıyor. Çünkü Süper Lig'de takım çalıştırmak için şart olan 'Pro Lisans Teknik Direktör Diploması' sahibi değil.
 
Emre Belözoğlu’nun yardımcılıklarını yapması beklenen Volkan Demirel ile Mehmet Aurelio da bu diplomaya sahip değil. Bu yüzden Fenerbahçe geçen sezon olduğu gibi bir kez daha “Pro Lisans” diplomalı bir hocaya ihtiyaç duyacak. Akıllara ilk gelen ise geçen sezon 8 maçta takımın başında olan Tahir Karapınar’ın geri dönmesi. Sezon sonuna kadar Emre’nin Karapınar’ın lisansıyla teknik direktörlük yapması.
 
Emre ayrıca teknik direktör sıfatıyla maç sonu röportajlarına ya da basın toplantılarına çıkamayacak. Burada konuşmaları belirlenecke Pro Lisanslı teknik adam yapacak.
>