Fenerbahçe’nin başına Yeni Guardiola…

Fenerbah%C3%A7e%E2%80%99nin+ba%C5%9F%C4%B1na+Yeni+Guardiola…
ABONE OL

Fenerbahçe'de teknik direktör adayları arasına Diego Martinez ismi de eklendi.

 Fenerbahçe’nin adı dünyaca ünlü teknik adamlar anılıyor… Sarri, Löw, Gallardo gibi… ancak işin gerçeği bu teknik adamların aldıkları maaşlara bakıldığında sarı-lacivertlilerin bu isimlerin maaşlarını karşılayabilecek bir bütçesi olmadığı da bir gerçek. Fenerbahçe’nin geçen sezon gündeme gelen Nenad Bjelica ya da Sergei Rebrov gibi potansiyeli olan hocalara yönelmek zorunda kalacağı iddia ediliyor. 
 
Tam da bu iddiaların arttığı ortamda İspanya’da sarı-lacivertlileri yakından ilgilendiren bir dedikodu dolaşmaya başladı. Dedikoduyu yayanlara göre; Getafe ve Valencia, Granada’ya harika bir sezon yaşatan Diego Martinez’i kaçırmaya çalışırken karşılarına Türkiye’den bir rakip çıktı. Milyoner Osmanlı takımı Fenerbahçe, Löw, Sarri ve Gallardo gibi efsane isimlerin olduğu listesine Martinez’i ekledi…
 
“Yeni Guardiola” denilen 1980 doğumlu olan Martinez, 1 Temmuz 2018’den beri Granada’yı çalıştırıyor. Sözleşmesi Haziran’da bitiyor. 4-2-3-1 sistemini belirleyen Martinez, Granada ile 134 maçta 56.46 galibiyet yüzdesi yakaladı. 2.25 puan ortalaması tutturdu. UEFA Avrupa Ligi’nde çeyrek finalinde Manchester United’la karşılaşacak. Türk futbolunu da yakından tanıyor. İsmail Köybaşı ve Soldado’yu Granada’ya götürdü.
>