Fenerbahçe'den Galatasaray'a: 'Hodri meydan dedik, 3 gündür ses yok'

Fenerbah%C3%A7e%E2%80%99den+Galatasaray%E2%80%99a:+%E2%80%99Hodri+meydan+dedik,+3+g%C3%BCnd%C3%BCr+ses+yok%E2%80%99
ABONE OL

Sarı lacivertli kulübün yöneticisi Metin Sipahioğlu, 1959’dan önceki şampiyonlukların sayılması için TFF’ye yaptıkları başvurunun sonucunu beklediklerini söylerken, Galatasaray’a da bir kez daha Türkiye önünde tartışma çağrısında bulundu. İşte detaylar…

Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki şampiyonluk sayısı polemiği devam ediyor. Haber Global’deki Kontra programına bağlanan Fenerbahçe Yönetim Kurulu üyesi Metin Sipahioğlu, bir kez daha sarı kırmızılı kulübe göndermede bulundu.
 
‘TFF acele karar vermesin’
Sarı lacivertli yönetici, “Biz başvurumuzu yaptık, bekliyoruz. TFF'den acele karar beklentimiz yok. İyice araştırılsın. Enine boyuna incelensin. Umarız ki federasyonumuz futbol tarihimizi inkar eden bu ayıba bir dur desin” şeklinde konuştu.
 
'Derdimiz yıldız kazanmak değil'
Kulüp olarak daha önce reddedilmiş bir başvuruları olmadığını vurgulayan Sipahioğlu, “Bizim burada derdimiz yıldız falan değil. Biz Lefterlerin, Cihat Armanların, efsanelerimizin şampiyonluklarına sahip çıkıyoruz. Almanya'da, İtalya'da, bütün Avrupa'da bu sayılıyor. Evet başvurumuzun ekonomik süreci var ama bu hukuk sürecini sonuna kadar götürebilmemizin bir anahtarı” ifadelerini kullandı.
 
Galatasaray’ın bu konudaki tutumunu eleştiren Fenerbahçeli yönetici sözlerine şöyle devam etti: “Bir kulüp çıkıyor ve kendi hakkının peşine düşüyor. Diğer taraftan bir başka kulüp kendisiyle alakası olmayan bir başvurunun değerlendirilmemesi için dilekçe veriyor, başvuru yapıyor.
 
'İronik bir durum'
Bize karşı dilekçe verenlere 'hodri meydan' diyoruz, 'çıkalım konuşalım' diyoruz. Türkiye karar versin kim haklı, kim haksız. Ama 3 gündür ses çıkmıyor. Bence bu ironik bir durum. Biz buradayız bekliyoruz.”
 
'Denizli'yi yenersek kartlar tekrar dağıtılır'
Son olarak Süper Lig’deki şampiyonluk yarışını değerlendiren Metin Sipahioğlu, “Bu hafta sonu bize uğurlu geldi. Denizlispor maçını kazanırsak kartlar yeniden dağıtılacak. Bu maçı çok önemsiyoruz, tek hedef 3 puan. Kalan haftalarda her şeyin olacağı bir lig yaşayacağımızı düşünüyorum” dedi.
>