Fenerbahçe'de Vitor Pereira, Mesut Özil sistemine dönüyor

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Kayserispor karşısında 2-0 geriden 2-2'yi yakaladığı oyun düzenine geçme kararı aldı. Öte yandan Ali Koç ve yönetim, Vitor Pereira'nın geleceği ile ilgili bir toplantı gerçekleştirdi.

Fenerbah%C3%A7e%E2%80%99de+Vitor+Pereira,+Mesut+%C3%96zil+sistemine+d%C3%B6n%C3%BCyor
ABONE OL

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, üst üste kötü sonuçlar aldığı 3'lü savunmalı oyun sisteminden vazgeçiyor. Galatasaray derbisiyle birlikte 4'lü savunmaya dönecek olan Pereira, 4-2-3-1 taktiğini uygulayacak ve bu formatın en önemli ismi Mesut Özil ile Pelkas olacak.

Kayserispor karşısında 2-0 geriye düştükten sonra bu oyun sistemini uygulayan ve 2-2'lik beraberliği yakalayan Portekizli hoca, sağ bekte Nazım, solda Novak ve stoperde Kim-Tisserand'ı oynatacak.

DURAN TOPLARA DİKKAT
Kenarlarda ise Osayi Samuel ve İrfan Can Kahveci oynayacak. Bu sistemde orta sahadaki yükü Luiz Gustavo (Sosa) ve Mert Hakan'ın çekmesi bekleniyor. Ferdi Kadıoğlu'nun da zaman zaman sağ bek olarak görev alması bekleniyor. Bu arada Fener, ligde 4 maçtır duran toptan gol yiyor. Teknik heyetin bu soruna çözüm bulamaması düşündürüyor.

Sarı-lacivertliler kullandığı duran toplardan ise pozisyon üretemiyor. Ceza sahasına yapılan ortaların tehlike oluşturmaması dikkat çekiyor.

PELKAS ŞAŞTI KALDI
Pereira’nın oyun sistemi ve yaptığı değişiklikleri oyuncular kendi aralarında eleştiriyor. Portekizli hoca, Kayseri maçının son dakikalarında Pelkas'ı sağ bek olarak oynattı. Yunan yıldızın bu tercihe inanmayıp, kenara gelerek teknik heyete nasıl oynayacağını sorması akıllarda soru işareti bıraktı.

GALATASARAY DERBİSİ SON ŞANSI
Kayserispor maçı sonrası gönderilmesi gündeme gelen Vitor Pereira'yla ilgili Fenerbahçe yönetiminde şimdilik ‘Devam' kararı çıktı.
Başkan Ali Koç ile yöneticiler maçı izlerken bir durum değerlendirmesi yaptı. Ali Koç'un Pereira'ya tercihleri nedeniyle tepki gösterdiği öğrenildi. Yöneticilerle yaptığı zirvede Ali Koç, Portekizli hocanın geleceğini masaya yatırdı. Galatasaray derbisinin çok önemli olduğunu vurgulayan sarı-lacivertli yönetim, derbiden çıkacak sonuca göre bir kararın alınması gerektiğini iletti. 2 milyon Euro'luk tazminatın da maddi olarak sorun yaşatabileceği düşünülüyor.

>