Fenerbahçe'de şampiyonluk gelmezse kadroda zorunlu daralmaya gidilecek

Fenerbah%C3%A7e%E2%80%99de+%C5%9Fampiyonluk+gelmezse+kadroda+zorunlu+daralmaya+gidilecek
ABONE OL

Fenerbahçe şampiyonluk umudunu koruyor ama rakibi Beşiktaş'ın puan kaybetmesini beklemekten başka çaresi yok. Dahası şampiyonluk gelmezse sarı-lacivertli ekipte önümüzdeki sezon büyük bir kadro daralması bekleniyor.

Fenerbahçe ligi şampiyon olmadan tamamlarsa gelecek sezon ciddi bir daralma yaşanmak zorunda kalacak… bu sezon özellikle garanti ücreti düşük görünse de maç oynadıkça maaşları yükselen oyunculardan pek çoğuyla yolların ayılması gerekecek. Şampiyonlar Ligi gelirinin olmayacağı aynı şekilde Bankalar Birliği ile imzalanacak anlaşma gereği yüzde 20’lik de kadro daraltılması gerekeceği için ciddi bir kıyım yaşanacak.
 
Maaşları çok uçuk olan Sosa ve Luiz Gustavo’nun yanı sıra 1 milyon Euro’nun üzerine kazanan Harun, Tisserand, Novak, Lemos, Mert Hakan, Perotti, Samatta ve Cisse’yle yolların ayrılması zorunda kalınacak. Ya da bu oyunculardan indirim istenecek.
 
Dirar, Allahyar, Ademi, Zajc, Frey ve Zanka’dan kurtulma çalışamaları devam edecek. Bu oyuncular kiralanırken mümkün olduğu kadar hiç ödeme yapılmamaya çalışılacak. 
 
İKİNCİLİK FENERBAHÇE’NİN ÖDEDİĞİ BONSERVİS BEDELLERİNİ BİLE KARŞILAMIYOR
 
Fenerbahçe bu sezon Süper Ligi ikinci sırada bitirirse kasaya 173.9 milyon TL girecek. Yani yaklaşık 17.56 milyon euro.
 
* TFF’den ayakbastı ücreti olarak 9 milyon TL alındı.
 
* Süper Ligi’n 2’nci bitirilmesi durumunda kasaya 30 milyon TL prim girecek.
 
* 22 galibiyet için 59.4 milyon TL. 7 beraberlik için 9.8 milyon TL
 
* Yayın haklarından eski şampiyonluk gelirlerine göre Fenerbahçe 65.7 milyon TL alacak.
 
Tribün geliri olmadığı için Fenerbahçe’nin kasasına girecek olan bu rakam İrfan Can 7, Tisserand 4, Szalai 2, Nazım 1.75, Pelkas 1.6, Lemos 1.5, Ademi 1.39, Samuel 0.5 için ödediği toplam 19.74 milyon euro’luk bonservis bedellerini bile karşılamayacak.
>