Fenerbahçe’de Mesut Özil’in Brezilya’ya satılması tartışıldı…

Fenerbah%C3%A7e%E2%80%99de+Mesut+%C3%96zil%E2%80%99in+Brezilya%E2%80%99ya+sat%C4%B1lmas%C4%B1+tart%C4%B1%C5%9F%C4%B1ld%C4%B1…
ABONE OL

Fenerbahçe'de transferi sadece Türkiye'de değil, Avrupa ve tüm dünyada yankı uyandıran Mesut Özil bekleneni veremedi. Yıldız futbolcu için Brezilya'dan gelen transfer teklifleri ise kulübün ekonomi danışmanları tarafından değerlendirilmek istendi. Ancak Başkan Ali Koç buna karşı çıktı.

Şampiyonluğun kaybedilmesi durumunda 135 milyon euro’luk ciddi bir ekonomik krize girecek olan Fenerbahçe’de ciddi futbolcu satışları gündeme gelecek… Altay, Ozan Tufan, Szalai, Pelkas gibi takımın değerlerinin satılması hiç hesapta olmamasına rağmen zorunlu olacak. Ancak asıl bomba ise yönetimin önüne gelen Mesut Özil’in satışı.
 
BEKLENEN ETKİYİ GÖSTEREMEDİ
 
Yıllardır transferi düşünülen, hayal edilen ve beklenen Mesut’un geldiği günden bu yana takıma futbol olarak katkısı olmadı. Mesut sadece oyun olarak değil futbol ekonomisi olarak da Fenerbahçe’ye bir katkı sağlayalamadı.  
 
Mesut Özil olduğu için Fenerbahçe’nin maçları için özel yayın teklifi gelmedi. Mesut’un formasının satışları beklentilerin çok uzağında kaldı. Mesut’un sosyal medya hesabından Fenerbahçe’ye bir etkileşim sağlanamadı.
 
BREZİLYA'DAN TEKLİF VAR
 
Tüm bunlar alt alta toplanıp bir de Mesut’a Türkiye’den daha popüler olduğu Brezilya’dan bazı takımlardan menajerler aracılığıyla teklifler gelince kafalar karıştı. “Acaba satarak hem para kazanıp, hem de kulübün kasasından çıkması muhtemel 10 milyon Euro’dan kurtarabilir miyiz?” düşüncesi oluştu.
 
ALİ KOÇ KARŞI ÇIKTI
 
Ancak Başkan Ali Koç bu fikre tamamen karşı. Her ne kadar kulübün ekonomi uzmanları en değerli ve pahalı isim olarak Mesut Özil’i gösterse de Başkan Koç, “O önümüzdeki dönemde Fenerbahçe tarihine adını yazdıracak” dedi. Satış iddialarına son noktayı koydu.
>