Fenerbahçe'de Manuel Pellegrini Ali Koç’la görüştü

Fenerbah%C3%A7e%E2%80%99de+Manuel+Pellegrini+Ali+Ko%C3%A7%E2%80%99la+g%C3%B6r%C3%BC%C5%9Ft%C3%BC
ABONE OL

Fenerbahçe ile Manuel Pellegrini arasında devam eden görüşme trafiğinde çok hızlı gelişmeler yaşanmaya başladı.

Fenerbahçe'de yeni teknik direktör adayları arasında bir anda ilk sıraya yerleşen Şilili teknik adam Manuel Pellegrini konusunda yeni gelişmeler oluyor. Gelen bilgilere göre Başkan Ali Koç ve Pellegrini Şubat ayından bu yana farklı zaman aralıklarıyla 7-8 kez zoom üzerinden canlı olarak görüştü. Bu görüşmelerin tamamı İngilizce olarak yapıldı. Ali Koç ya da Pellegrini tercüman kullanmadı. İkili birbirlerine çok büyük saygı gösterdi. Pellegrini’nin Türk futbolu, İstanbul ve Fenerbahçe hakkındaki bilgisi Koç’u çok etkiledi. Koç’un bir başkandan çok taraftar gibi kulübünün başarısı için neye ihtiyacı olduğu hakkında bilgi almak istemesi Pellegrini’nin ilgisini çekti.

İkili asla para konuşmadı. Transfer hakkında tek kelime edilmedi. Pellegrini rahat çalışabilmesi için neye ihtiyaç duyduğunu anlattı. Başarılı olduğu kulüplerde kendisine verilen imkanlardan bahsetti. Ali Koç ise Fenerbahçe’nin durumunu, başarı zorunluluğundan bahsetti. Pellegrini menajerine Koç’un başarılı olmak istemesinin kendisini çok fazla etkilediğini anlattı.

ISLA’DAN PELLEGRINI’YE: FENERBAHÇE’YE SAKIN GİTME

Fenerbahçe’de gündem Manuel Pellegrini… Şilili teknik adam Fenerbahçe’yi çalıştırmak istiyor. Çünkü dinlenmeyi, yatmayı, çalışmamayı sevmeyen bir teknik adam. Bu dönemde Fenerbahçe hakkında bilgiler almaya da devam ediyor.

İddiaya göre Pellegrini, Fenerbahçe ile ilgili olarak Isla’dan da bilgi aldı. Ancak aldığı bilgiler hiç hoşuna gitmedi. Isla’dan Pellegrini’ye, “İstediğin hiçbir şey olmayacak. İstediğin oyuncuyu alamayacaklar. İstemediğin oyuncuları senden habersiz satacaklar. Üzerinde her işine karışan bir sportif direktör olacak. Kulüp oyuncuların parasını ödeyemiyor. Herkes kaçmak istiyor. Fenerbahçe’ye gidersen büyük hata yaparsın” dediği iddia ediliyor.

>