Fenerbahçe'de Emre Belözoğlu'nun sorunu bu yaz çözülüyor

Fenerbah%C3%A7e%E2%80%99de+Emre+Bel%C3%B6zo%C4%9Flu%E2%80%99nun+sorunu+bu+yaz+%C3%A7%C3%B6z%C3%BCl%C3%BCyor
ABONE OL

Fenerbahçe'de kovulan hocalardan sonra ProLisans sıkıntısı devam ediyor. Erol Bulut'un gönderilmesiyle yerine gelen Emre Belözoğlu'nun ProLisansı olmaması sıkıntı yaratmıştı. Emre'nın bu sıkıntısı bu yaz bitecek gibi görünüyor.

Fenerbahçe’de gelecek sezon Emre Belözoğlu’nun teknik direktör olarak devam edeceği ile ilgili bilgiler netleşmeye başladı… Emre’nin yanında ProLisanslı bir antrenör bulundurmadan sahaya çıkması da gelecek sezon artık mümkün olacak. Çünkü 2019 yılında 2020 yılına ertelenen, 2020 yılında ise pandemi nedeniyle yapılamayan UEFA Pro Lisans kursunun bu yaz yapılması için TFF prensip kararı aldı. Ancak Emre, UEFA A Lisans’ını aldığı tarihten bu yana alt yapılarda çalışmadığı için TFF’nin Emre’nin Pro Lisans kursuna katılmasını engelleme hakkı da bulunuyor.
 
TARİH BELLİ DEĞİL
 
Geçen sezon UEFA B/A lisans programlarını birleştirerek bir kurs düzenleyen ve Volkan Demirel ve Selçuk İnan gibi isimlere tartışmalı olarak lisans veren TFF’nin başlatacağı ProLisans kursunun hangi tarihte olacağı ile ilgili sıkıntılı bir süreç yaşanacak. Çünkü 360 saatlik ders programı Fenerbahçe’nin Şampiyonalar Ligi’ne ön elemeden katılma hakkı kazanması durumunda Haziran sonunda başlayacak. Euro 2020 devam ederken TFF’nin ProLisans kursu başlatamayacağı göz önüne alındığında Emre’nin Fenerbahçe’nin kampından ayrılıp, ProLisans kursuna katılması sıkıntı yaratacak.
 
VOLKAN DEMİREL KATILAMIYOR
 
Bu arada A lisansını geçen sezon alan Volkan Demirel’in 3 yıl geçmediği için normal şartlarda bu kursa katılma ihtimali bulunmuyor.
 
>