Fenerbahçe'de Emre Belözoğlu Pellegrini’ye “emrinizdeyim” mesajı gönderdi…

Fenerbah%C3%A7e%E2%80%99de+Emre+Bel%C3%B6zo%C4%9Flu+Pellegrini%E2%80%99ye+“emrinizdeyim”+mesaj%C4%B1+g%C3%B6nderdi…
ABONE OL

Fenerbahçe'nin gelecek sezonki sportif direktörü Emre Belözoğlu ile teknik direktör adaylarından Şilili futbol efsanesi Manuel Pellegrini arasında yapılan yeni görüşmede çok olumlu mesajlar verildi.

Fenerbahçe’de Manuel Pellegrini’nin gelecek sezon takımın başına geçmesinde herhangi bir engel kalmadı… Şilili teknik adam son olarak Emre Belözoğlu ile bir görüşme yaptı. Kendisinin üzerinde sportif direktör olarak görev yapmasının herhangi bir sıkıntı olmayacağını söyledi. Pellegrini’nin Emre’yi futbolculuğundan tanıdığını, Fenerbahçe için ne kadar değerli olduğunu bildiğini anlattı.

Futbolun içinde komplekslere yer olmadığını söyleyen Pellegrini, Türk futbolunu ve Türk futbolunun içindeki klikleri öğrenmesi açısında kendisiyle çalışmanın çok öğretici olacağını söyledi. Emre de, Pellegrini’ye, sportif direktör olmasının kendisinin üstte bir mevkisi olacağı anlamına gelmediğini belirtti. Özellikle söylediği, “Ben de sizin emrinizdeyim” diyerek Şilili teknik adama mesaj verdi.

Manuel Pellegrini işi ciddiye bindi

Fenerbahçe'de gelecek sezon takımın başında kimin olacağı konusu hala gizemini koruyor. Uzun bir süre gündemi meşgul eden Nenad Bjelica ismi listeden çıkmış görünüyor. Şu anda Başkan Ali Koç'un aklında 2 isim kaldı; Manuel Pellegrini ve Erol Bulut... Şilili futbol efsanesi Manuel Pellegrini yeni bir bir Avrupa macerası yaşamak istemesi bu transferin gerçekleşme ihtimalini artırıyor. Ancak hep büyük takımlarda yüksek bütçelerle çalışmaya alışık olan Pellegrini'nin Fenerbahçe'den de aynı şartları istemesi sıkıntı yaratıyor.

Başarı istiyorsak...

Başkan Ali Koç'un, Manuel Pellegrini konusundaki kararsızlığı da burada yatıyor. Koç, 66 yaşındaki teknik adamın istediği bütçenin kulübü çok zorlayacağını, bu durumun nasıl aşılacağını düşünüyor. Ancak başkanlığının son senesinde şampiyon olmak isteyen Koç, işini de şansa bırakmak istemiyor. Pellegrini ile yaptığı görüşmede de Şililinin sözleri de kafasını karıştırdı: "Başarı iyi yönetim, iyi teknik heyet ve iyi oyuncularla gelir. İyi takım iyi oyuncularla olur. Takımın kalitesini futbolcuların kalitesi belirler. Hem Türkiye'de şampiyon olmak, hem Avrupa'da başarı istiyorsanız iyi oyunculardan kurulu bir kadro, istikrar ve sabır gereklidir. "

>