Fenerbahçe'de Christophe Galtier göreve

Fenerbah%C3%A7e%E2%80%99de+Christophe+Galtier+g%C3%B6reve
ABONE OL

Yeni sezon için teknik direktör arayışlarını sürdüren Fenerbahçe, Christophe Galtier ile ilgileniyor.

Ali Koç’un aklında Emre Belözoğlu ile devam etmek vardı… ancak yönetimine aldığı isimler, “boşa atılacak barutumuz yok” dedi. Başkan’a herkes tarafından kabul görecek ve saygı duyulacak bir teknik adamı takımın başına getirmesini önerdi. Ancak bu şekilde gelecek dönemde yönetimde yer alma konusunda Koç’a söz verdi.
 
Bunun üzerine Löw, Sarri gibi üst düzey isimlerle Labbadia ve Bordalas gibi çıkış arayan teknik adamlar gündeme geldi. Löw ve Sarri’nin talepleri Fenerbahçe’yi aştı. Labbadia ya da Bordalas’a Koç’tan onay çıkmadı.
 
Lille’i şampiyon yapan Galtier’in ayrılma kararı aldığının birkaç gün önce Fenerbahçe’nin önüne kadar gelmesi ise tüm planları değiştirdi. İddialara göre Koç daha önce Comolli’nin de önerdiği Fransız teknik adamın araştırılmasını istedi.
 
Türk oyunculara klasman atlatması, ayrıca çalıştığı her takımı geliştirmesi ayrıca PSG gibi yıldızlar topluluğunu devirerek Fransa Ligi’nin şampiyon tamamlaması Koç’u etkiledi.
 
Araştırma yapılmasını istedi. Çok enteresan bilgiler Başkan Koç’un önüne geldi.
 
* Galtier’in sözleşmesi bitti. Lille’den ayrıldı. Herhangi bir tazminat maddesi yok.
 
* 800 bin euro maaşı vardı. Şampiyonluk için herhangi bir prim almadı.
 
* Nice ve Lyon da istiyor. Napoli de ilgileniyor. Fransa’da kalmak istememesi. Ülke dışında macera araması avantaj. Napoli, Spaletti ile anlaşırsa engel kalmaz.
>