Fenerbahçe'de birinci aday Christophe Galtier

Fenerbah%C3%A7e%E2%80%99de+birinci+aday+Christophe+Galtier
ABONE OL

Fenerbahçe'de başkan Ali Koç'un teknik direktörün yabancı olacağını açıklaması sonrasında Lille'i şampiyon yapan Christophe Galtier ile görüşmeler başladı.

Fenerbahçe’de Başkan Ali Koç, Emre Belözoğlu devrinin kapandığını açıkladı… gözler Ali Koç’un Portekiz ya da Alman ekolü demesine rağmen Lille’den ayrılan Christophe Galtier’e çevrildi. Her ne kadar biz “Türk” takımı olarak görsek de Lille’in şampiyonluğunda Portekizli ve Portekiz’den gelen oyuncuların ciddi katkısı vardı.
 
Galtier bu sezon kaptan Jose Fonte, Tiago Djalo, Renato Sanches, Xeka, Luiz Araujo, Belenenses’ten gelen Mozambikli Mandava ile beraber 6 Portekiz görmüş oyuncu kullandı. Zaten kaptan Fonte de şampiyonluk sonrasında “Bir Portekiz takımı aç kurtlar gibi saldırarak şampiyon olduk” dedi.
 
Birkaç gün önce İstanbul’a gelen Lille’in eski sportif direktörü Luis Campos’la Galtier’i aradı. Zzoom üzerinden Başkan Ali Koç’la görüştürdü. Fransız teknik adama taleplerini sordu. Galtier kendisinin Fenerbahçe’ye yapabileceklerinden bahsetti. Luis Campos’un yer alacağı herhangi bir projede yer almayı kabul edeceğini söyledi. Diğer konuların menajeri ve avukatıyla halledilmesini istedi.
 
O görüşmeden sonra Galtier’in menajeri Bonefond’un bu hafta içinde İstanbul’a olacağı Başkan Ali Koç’la bir görüşme yapacağı iddia edilmişti. Gelen bilgilere göre Bonefond, Pazartesi günü geldi. Koç’la görüştü. Galtier için isteklerini anlattı. İki taraf prensipte el sıkıştı. Fransa’ya dönen Bonefond, Galtier ile son bir görüşme yapacak. Hafta sonuna kadar cevap verecek. Eğer olumlu dönüş olursa, Galtier haftaya İstanbul’da olacak. Kendisini 3 yıl için Fenerbahçeli yapacak imzayı atacak.
>