Fenerbahçe'de bir başka Mesut Özil krizi

Fenerbahçe'de Mesut Özil ile ilgili son iddia olay oldu. Kulüp ile oyuncu arasında “fotoğraf hakkı” krizi yaşandığı iddia edildi.

Fenerbah%C3%A7e%E2%80%99de+bir+ba%C5%9Fka+Mesut+%C3%96zil+krizi
ABONE OL
Ali Koç’un, Mesut Özil’i “ticari bırakıp, futbola odaklanmalı” çıkışı sadece Türkiye değil tüm dünyada ses getirdi… ancak kulüp ile Mesut arasında “fotoğraf hakkı” krizi yaşandığı iddia edildi. Koç’un da bu yüzden gurbetçi oyuncuya kızgın olduğu belirtildi. 
 
Fenerbahçe, Mesut Özil’in fotoğraf hakkından kar etmek istiyor. Çünkü telif hakları Mesut tarzında dünya yıldızı futbolcuların sözleşmelerinde önemli bir madde. Kulüpler genellikle futbolcuların reklamcılık ve medyada kullanım hakkını kontrol etmek istiyor.
 
Fenerbahçe de bunu yapmak istedi. Fotoğraf gelirlerinin kulüp ile futbolcu arasında yarı yarıya paylaşılmasını istedi. Söğüt bunu kabul etmedi. Mesut’un menajeri Erkut Söğüt reklam gelirlerini sınırlamak istemedi. Bunu da sözleşmeye koydu. 
 
Benzer bir kriz Neymar ile Barcelona arasına yaşandı. Katalan ekibi 222 milyon euro’ya PSG’ye sattığı Brezilyalı yıldıza telif hakkına uymadığı için 8.5 milyon euro dava açmıştı. 
>