Fenerbahçe, yenilmezi kaçırdı

Fenerbahçe'nin yaz aylarında takımın başına getirmediği Murat Yakın, İsviçre ile büyük başarılara imza atıyor.

Fenerbah%C3%A7e,+yenilmezi+ka%C3%A7%C4%B1rd%C4%B1
ABONE OL
Ali Koç’un Vitor Pereira tercihinin yanı sıra Portekizli teknik adama sabrının sebebi Fenerbahçe camiasında sorgulanıyor… bu arada Ali Koç’un Pereira’dan önce görüştüğü, teknik adamlarla ilgili süreçte yaşananlarlar da ortaya dökülmeye devam ediyor.
 
Ali Koç’un menajerler tarafından önüne getirilen ancak görüşmeyi reddettiği isimlerden birisinin Murat Yakın olduğu ortaya çıktı.
 
Bir dönem Fenerbahçe’de forma giyen Yakın, Erol Bulut’un görevden alınmasından sonra Koç’un önüne getirildi. O dönemde hem camiayı tanıyan hem de Türkçe konuşan Türk teknik direktör olarak önerildi. Ancak Koç, Basel’den Spartak Moskova’ya gittikten sonra kariyerini yukarı çıkaramayan Yakın’ı “5 sezondur kariyeri düşüşte. Fenerbahçe için yeterli değil” diyerek görüşmeden listeye bile yazmadı.
 
Yakın, Ağustos ayında yaz ayları boyunca Fenerbahçe’ye yazılan Vlademir Petkovic’in yerine İsviçre Milli Takımı’nı devraldı. 7 maça çıktı. Hiç yenilmedi. 4 galibiyet 3 beraberlik gördü. 3 beraberlikten 2’sini Euro 2020 şampiyonu İtalya karşısında yaşadı. Ayrıca Mancini’nin İtalya’sını geride bırakarak Dünya Kupasına lider olarak katıldı.
>