Fenerbahçe Pelkas'a bu nedenle veda edecek

Fenerbah%C3%A7e+Pelkas%E2%80%99a+bu+nedenle+veda+edecek
ABONE OL

Fenerbahçe'de gelecek sezonun kadrosunu kurmak için Osayi-Samuel, Samatta, Pelkas ve Tisserand'ın gözden çıkarıldığı iddia edildi.

Gelecek sezonda da Fenerbahçe’nin başında teknik direktör olarak kalma ihtimali her hafta artan Emre Belözoğlu elindeki değerleri satmadan gerekli olan transferleri yapmak için çareyi buldu. Sarı-lacivertlilerin gelecek sezon ihtiyacı olan takımı kurmasına Osayi-Samuel, Samatta, Pelkas ve Tisserand yardımcı olacak.
 
Pelkas için Rusya’dan Rubin Kazan’ın bir ilgisi var. Yunan oyuncu için rakam yaşı nedeniyle 10 milyon Euro civarında. Osayi-Samuel için Rangers ve Celtic istekli. 3.5 milyon sterlin’lik teklif 5 milyon sterlin’e çıkarılmaya çalışılıyor.
 
Samatta’yı Aston Villa’nın, Werder Bremen’e verip Raschica’yı almak istemesi Fenerbahçe için adeta piyango gibi oldu. Tisserand için Fransa’dan gelen bir iki teklif her ne kadar 2-3 milyon Euro’larla ölçülse de en azından kulübe para kazandırabilecek.
 
Beklenen satışlar yapılırsa Pelkas’tan 10, Osayi-Samuel’den 5, Samatta’dan 6 milyon euro ve Tisserand’dan 2 milyon euro gelirse 23 milyon Euro’ya Emre istediği takımı kurabilir.  
 
Bu sayede Altay, Ozan Tufan, Szalai gibi takımın kilit oyuncuları satılmak zorunda kalmaz.
>