Fenerbahçe Jorge Jesusu KAP’a bildirdi! Portekizli teknik adam İstanbul’da

Fenerbahçe, uzun süredir görüştüğü teknik direktör Jorge Jesus’u KAP’a bildirdi. Portekizli 67 yaşındaki çalıştırıcı dün gece İstanbul’a geldi.

Fenerbah%C3%A7e+Jorge+Jesusu+KAP%E2%80%99a+bildirdi%21;+Portekizli+teknik+adam+%C4%B0stanbul%E2%80%99da
ABONE OL

Fenerbahçe, Jorge Jesus'a imzayı attırdı. Sarı lacivertliler, görüşmeleri KAP'a bildirdi.

İşte o açıklama;

"Şirketimiz, Futbol A takım teknik direktörlük görevi için Sayın Jorge Fernando Pinheiro de Jesus ile görüşmelere başlamıştır.

Yatırımcılarımıza saygıyla duyurulur."

GECE SAATLERİNDE İSTANBUL'A GELDİ

Fenerbahçe’nin uzun süredir görüşmelerde bulunduğu Portekizli teknik adam Jorge Jesus, sarı lacivertli kulüple sözleşme imzalamak üzere İstanbul’a geldi.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’a ait özel uçakla Lizbon havalimanından yola çıkan ve 4 saat yolculuk yapan 67 yaşındaki deneyimli teknik adam TSİ 02.00’de İstanbul’a vardı. Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Baki ve kulüp görevlisi Can Gebetaş ile birlikte yolculuk yapan Jorge Jesus’u, Sabiha Gökçen Havalimanı’nda da sarı lacivertli yöneticiler karşıladı.

Portekiz’den oğlu ve iki yardımcısıyla birlikte İstanbul’a gelen Jesus’un uçaktan indikten sonra helikopterle kalacağı yere götürüldü. Jesus’un, Çarşamba günü son görüşmeleri yaptıktan sonra resmi sözleşmeye imza atması bekleniyor.

 

HELİKOPTERE BİNERKEN DÜŞÜYORDU

Öte yandan deneyimli teknik adam uçtaktan indikten sonra helikoptere binmek isterken küçük bir kaza yaşadı. Portekizli teknik direktör, elindeki çantalarla birlikte helikoptere binmek üzereyken dengesini sağlayamadı. Son anda helikopterin kapısına çarparak duran Jesus’un koltuğa otururken ayağını tuttuğu görüldü.

Jesus’u karşılamak için Sabiha Gökçen Havalimanı’na giden yaklaşık 100 sarı-lacivertli taraftar, uzun bekleyişe rağmen Portekizli teknik adamı göremedi.

 

FENERBAHÇE'DEN RESMİ AÇIKLAMA

Sarı-lacivertli kulüp, Jesus'un gelişinin ardından bir açıklama yaptı.

"Kulübümüzün görüşmeler üzerine davet ettiği Portekizli teknik adam Jorge Jesus, İstanbul’a geldi.  Yönetim Kurulu Üyelerimiz Selahattin Baki ve Can Gebetaş’ın eşlik ettiği Jorge Jesus’u; havalimanında Genel Sekreterimiz Burak Çağlan Kızılhan ile Yöneticilerimiz Sertaç Komsuoğlu ve İlker Dinçay karşıladı.

Portekiz’den kalkan özel uçakla İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na inen Jorge Jesus ve beraberindekiler, buradaki işlemlerinin ardından havalimanından ayrılarak konaklayacağı otele geçti.

Kulübümüz, Portekizli isimle görüşmelerine İstanbul’da devam edecek."