Fenerbahçe ile Trabzonspor, TFF’ye karşı birleşti

Fenerbah%C3%A7e+ile+Trabzonspor,+TFF%E2%80%99ye+kar%C5%9F%C4%B1+birle%C5%9Fti
ABONE OL

Trabzonspor’un FIFA’ya yaptığı “TFF’nin kurulları özgür değil” başvurusuna Kulüpler Birliği'nin verdiği desteğin arkasında Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un olduğu ortaya çıktı.

Trabzonspor’un FIFA’ya yaptığı “TFF’nin kurulları özgür değil” başvurusu ile ilgili İsviçre’den gelen bilgiler her geçen gün Türk futbolunu uçuruma sürüklüyor. Önce dosyayı FIFA’nın kabul etmesi, ardından Disiplin Kurulu’na göndermesi, son olarak da fikir beyan etmesi için UEFA’ya göndermesinin sıkıntısı devam ederken bir sürpriz daha yaşandı.
 
Kulüpler Birliği Vakfı, Trabzonspor’un başvurusuna destek verdi.
 
TFF’ye Başkan Ahmet Nur Çebi imzalı  “Spor yargı sistemimiz başta olmak üzere TFF ve bağlı kurullarının FIFA tarafından belirlenen ilkeler, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin 2020 ve yine Kamu Denetçileri Kurumu’nun 2021 tarihli kararlarında önerilen sistemsel ve ilkesel değişikliklerin yapılması için gerekli adımlar ivedilikle atılmalıdır. Bu hususta Trabzonspor’un da FIFA nezdinde yürüttüğü haklı mücadeleyi desteklediğimizi bilginize arz ediyoruz” mektubu gitti. 
 
TFF’ye giden Trabzonspor’a destek mektubunun en önemli destekçisinin ise Kulüpler Birliği Asbaşkanı Ali Koç olduğu ortaya çıktı. Koç’un, Trabzonspor’un yaptığı başvuruyu sonuna kadar desteklediği ve diğer kulüpleri de desteklemeleri konusunda ikna ettiği gelen bilgiler arasında. Koç’un ayrıca Ağaoğlu ile konu hakkında ciddi bir çalışma içinde oldukları da yine gelen bilgiler arasında.
>